Akbank Altın Hesabı İlgi Görüyor

Al­tın he­sap­la­rın­da bu­gü­ne ka­dar 1.8 mil­yar li­ra­lık hac­me ulaş­tık­la­rı­nı kay­de­den Ga­lip Töz­ge, “Ak­bank Al­tın Da­vet­le­ri hiz­me­ti­miz de müş­te­ri­le­ri­miz­den ilgi görüyor."
28 Şubat 2014 Cuma 11:59


Banka müşterilerinin çeşitli ayarlara sahip yastık altı yatırımı olarak adlandırılan altın birikimlerini şubeye getirmeye gerek kalmadan bozdurabileceklerini Akbank Altın Hesabı üzerinden yapabileceklerini belirten Tözge, “İstenildiği takdirde müşteriler alım satım işlerini de yapabilecekler. Ayrıca TL, USD ve EURO ile gram üzerinden altın alımı yaparak birikimlerini daha da yükseltebiliyorlar” diye konuştu.

Altın hesapları günümüze kadar 1.8 milyar liralık hacme ulaşmıştır diyen Gazlip Tözge, “Akbank Altın Davetleri hizmetimiz müşteriler tarafından büyük bir talep görüyor. Müşterilerin bu ilgisi yüzünden altın ve altın ile alakalı ürünlerin hizmetlerinin geliştirilmesini sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Altın Satışı ile Kazanç Mümkün

Tasarruf konusunda da konuşmalar yapan Tözge, “Yeni yıldan itibaren geçerli olan düzenlemeler ile birlikte Bireysel Emeklilik Sistemi’ni avantajlı hale getirmiş bulunuyoruz. 25 devletin katkısıyla birlikte devreye sokulan bu düzenlemeler büyük bir avantaj sağlamıştır. Yeni düzenlemeler hane halkı ve şirketlerin tasarrufları konusunda artış yaşatmıştır. Müşterilerimizi daha fazla bilgilendirerek, AvivaSA ile birlikte ortak kampanyaları çoğaltarak, birikimleri bu sisteme çekmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam etti.
Proje kapsamında kuyucumların yastık altı altınları toplayarak yapılan işin bir parçası haline getirmek istediklerini söyleyen Turgut Boz ise, “Altın satışı ile değil, müşterilerden altın alarak da kuyumcuların para kazanmasını sağlayarak ekonomiye büyük bir katkı yaparak kazanç elde etmelerini mümkün kılıyoruz” dedi. Yıl sonunda elde edilen verilere göre, 27 bin civarında müşteriye ait 8.5 ton altın mevduata sahip oldukları açıklandı.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler