Akbank Fonları Başarısı

Akbank Franklin Templeton Avrupa Fonu net yüzde 53.8 getiri ile 2. sırada ve Akbank Franklin Templeton Amerika Fonu da net yüzde 58.6 getiri ile tüm yatırım fonları arasında birinci sırada yer aldı.
17 Şubat 2014 Pazartesi 11:57


Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş bankalarından birisi olarak öne çıkan Akbank bankacılık hizmetlerindeki özellikle fonları ile 2013 yılında büyük başarılar elde etmişti. 2013 yılına yönelik olarak Rasyonet verileri Akbank için Akbank B Tipi Dengeli Yabancı Menkul Kıymetler Fonu yüzde 48.1 net getiri il3 3. sırada kendisine yer buldu. Akbank Franklin Templeton Avrupa Fonu’nda net yüzde 53.8 getiri ile de 2. sırada yer aldı.
 
Akbank Franklin Templeton Amerika Fonu ise net yüzde 58.6 getiri ile tüm yatırım fonları arasında ilk sırada yer alma başarısı gösterdi. Akbank fonları ile yakalanan bu başarının tesadüfi olmadığını dile getiren Franklin Templeton deneyimi ve Wall Street tecrübesine sahip ekibi Ak Portföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler, uluslararası alanda çok saygın bir kuruluş olarak hizmet veren Franklin Templeton ile çalışmaya devam ettiklerini söylemişti.
 Keler’ e göre dövizin yükseliş göstermeye başladığı dönemler içerisinde yabancı menkul kıymet fonlarının piyasalarda çok daha yoğun şekilde öne çıkıyor. Ak Portföy yabancı menkul kıymet fonları açısından yüzde 70’ in üzerinde büyük payı ile pazar içerisinde lider konumda bulunuyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler