Akbank iOS7 ile Direkt Hizmet

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, GSMA Ödülü ile dünyanın en iyisi olmaya layık bulunan, iOS, Android ve Windows 8 işletim sistemlerine özel tasarlanmış "Akbank Direkt Mobil" uygulaması.
02 Temmuz 2014 Çarşamba 03:28


Bankacılık sektörü son yıllarda mobil teknolojilere entegre olma konusunda oldukça iler düzeylere gelirken gelişmelerde son hızla deva ediyor. Bankacılık sektöründe yaşanan bu teknolojik oluşumlar içersinde Akbank, bir mobil uygulaması olan Akbank Direk Mobil’i ibeacon ile buluşturdu ve müşterilerini mutlu edecek olan bu gelişime ilk imzasını attı.

Akbank 2012 yılının eylül ayında başlayarak mobil teknolojik gelişmelere adımlarını hızla attı. GSMA tarafından da ödülle layık görülen Akbank yeni teknolojik gelişmelere imkân sağlayarak kart ya da herhangi bir kod kullanmadan ATM’lerden para çekebilme kolaylığını veren sistemi ilk olarak altı ATM’sinde denedi.

Akbank ile ATM’den Kartsız Para Çekebilme Kolaylığı

İbeacon  Apple’ın hizmete sunduğu bir teknolojidir. Konum belirlemede bluetooth sinyallerini kullanan sistem ile Akbank Direk Mobil teknolojisini kullanan müşteriler sadece telefonlerını ATM’ye yaklaştırıyor. İbeacon özelliği olan Akbank ATM’lerinden bu işlem sonunda bir tuşuna basarak paralarını anında çekebiliyorlar.
Valensas ile ortaklaşa geliştirilen bu yöntem ile Akbank dünyada ilk kez müşterilerine böyle bir uygulama yapan banka özelliğine de sahip oldu.

Diğer Haberler