Akbank Kota ile KOBİlere Ucuz Bankacılık

KOBİ müşterlerinin maliyetlerini azaltmaya yönelik de ürünler sunduklarını belirten Oğuz, KOBİ Tarifeleri (KOTA) ile onlara en uygun tarifeyi kullanma imkanı verdiklerini belirtti.
05 Haziran 2014 Perşembe 02:03


Günümüzde Kobi’lerin değişen şartlara ve bankacılık işlemlerine ayak uydurabilmesi ve kendilerine uygun olan seçimi yapabilmeleri adına Akbank onlara farklı seçenekler sunuyor. Örneğin hayata geçirdikleri yeni bir ürün olan, Kobi Tarifeleri bunlardan biri.

Bu üründeki amaç Kobil’erin yapacakları herhangi bir bankacılık işlemlerinde ödeyecekleri tutarı en başından bilmelerini sağlamak. Yani işlem sırasında herhangi bir beklenmedik ücret ile karşılaşma risklerini ortadan kaldırarak sabit ödeme seçeneklerini müşterilerine sunuyor. Birden fazla şekli olan bu Kobi Tarifelerinin arasında kendilerine uygun olanı seçtikten sonra, adımlarını da ona göre atıyorlar.
Konunun uzmanlarının yaptığı açıklamalar ışığında şunu söylemek mümkün ki, Kobi’lerin günlük sayılabilecek işlerini çevirebilmeleri için kısa vadeli borçlanmaları mantıklı iken, hedef daha büyük ise, yani iş yeri açmak ya da mevcut iş yerini daha da büyütmek gibi durumlarda uzun vadeli kredi kullanmaları daha mantıklı. Uzmanların Kobi’lerle ilgili olarak dikkat çektiği bir diğer nokta ise, kazançları hangi para biriminden ise, borçlanmalarının da aynı para biriminden olmasının daha doğru olduğunu söylüyorlar.

Akbank bu tarifeleri ile Kobi’lerin çeşitli avantajları da ellerinde bulundurmalarına yardımcı oluyor. Örneğin müşterilerinin havale, eft ya da çek tahsilâtları gibi işlemlerinde sınırlı sayıda olmak kaydıyla belli bir ücret karşılığında aylık veya yıllık olmak üzere faydalanabiliyorlar. Bu sayede müşterileri hesaplarını kendi belirledikleri doğrultuda şekillendiriyorlar ve sonucunda kazançlı çıkıyorlar.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler