Akbank Stablex’i satın almak istiyor!

Kripto piyasası, Akbank’ın Stablex’i satın alacağını konuşuyor. Ortaya atılan iddia kripto para yatırımcılarında büyük heyecan yarattı.
04 Agustos 2022 Perşembe

Kripto piyasası Akbank’ın bir Bitcoin borsasını satın alacağını konuşuyor. Ortaya atılan iddia kripto para yatırımcılarında büyük heyecan yarattı.
 

AKBANK KRİPTO PARA BORSASI STABLEX’İ SATIN ALMAK İSTİYOR


Ortaya atılan iddiaya göre, Akbank kripto para borsası Stablex’i satın almak istiyor. Hatta bu konuda baya ilerleme kaydetmiş durumda. Her an iki şirket arasında anlaşma imzalanabilir. Ancak Akbank’ın Stablex’in ne kadarlık kısmını alacağı ve anlaşmanın hangi maddeleri kapsayacağı hala bir sır. Eğer iddialar doğru ise Akbank şirketin tamamını veya yarısını alacak.
 

TÜRKİYE’DE 8 MİLYON KİŞİ KRİPTO PARA KULLANIYOR


Açıklanan son raporlara göre Türkiye’de 8 milyon kişi kripto paralar ile işlem yapmaya devam ediyor. Bu ise finans sisteminin gelecek yıllarda kripto sektörünü de içine alacağını gösteriyor. Bankalar kripto paralara karşı çekimser davransa da bir yanları hala yarıtım yapmak istiyor. Öte yandan kripto paralar, özellikle gelişmekte olan ülkelerde geniş bir yatırımcı tabanı buluyor. Bu ülkelerde yaşayan insanlar, kripto paraları gelir elde etme ve enflasyondan korunma yöntemi olarak görüyor. (Mergermarket)

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler