Akbank'tan Kobilere Özel Tarifeler

"Kuruşun Değerini Bilen Tarifeler" paketleriyle KOBİ'ler kendilerine en uygun fiyatlandırmayı seçerek ileride sürpriz masraflarla karşılaşmanın önüne geçebiliyorlar.
18 Eylül 2015 Cuma


Akbank, küçük ve orta boy işletmeler için verdiği desteği arttırarak devam ettiriyor. Bu bağlamda şirketin açıkladığı en son uygulamalardan bir tanesi de "Kuruşun Değerini Bilen Tarifeler". Bu tarifelerde bankacılık işlemlerine KOBİ'ler kendilerine en uygun fiyatlandırmayı seçerek ileride sürpriz masraflarla karşılaşmanın önüne geçebiliyorlar.

Esnaf ve KOBİ'lerin en sık gerçekleştirdikleri bankacılık işlemleri esas alınarak hazırlanan bu tarifeler KOTA Direkt, KOTA 10, KOTA 20, KOTA 30, KOTA Yıllık, KOTA POS, KOTA POS Yıllık, KOTA Esnaf, KOTA Sınırsız, KOTA 1000, KOTA 2500 ve KOTA Sınırsız gibi farklı seçeneklerle sunuluyor.Tarifelerin hiç birinde havale, EFT, çek/senet tahsilatı, çek karnesi, hesap cüzdanı/hareket yazdırma gibi bankacılık işlemleri ayrıca ücretlendirilmiyorlar.

Akbank'ın KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ülkemizde esnaflığın meslekten çok bir kültür olduğunu, Akbank'ın da bu kültürün bir parçası olan, esnafla aynı dili konuşan bir yapısı olmayı istedayı istediğini belirtti. Yeni ürün ve hizmetlerini geliştirirken de esnaf ve KOBİ'lere danışarak hareket ettiklerini ifade eden Oğuz, şu açıklamayı yaptı:

“KOBİ’lerimizin işlerini yaparken mal alımı, sabit ödemeler gibi birçok maliyet karşılarına çıkıyor. Tüm bu ödemeleri yaparken bir yandan da dişlerinden tırnaklarından artırarak büyümeye çalışıyorlar. Biz de bu gerçekten hareketle KOBİ’lerimizin hayatını kolaylaştıracağına inandığımız bir ürünü daha hayata geçirdik. ‘Kuruşun Değerini Bilen Tarifeler’ ile KOBİ’lerimiz havale, EFT, çek karnesi, çek tahsilatı gibi bankacılık işlemlerinden belli adetlerde aylık, altı aylık veya yıllık ücret karşılığı yararlanabilecekler. Bu tarifeler ile KOBİ’ler yapacakları her işlem için ayrı ücret ödemeyecek ve bankacılık işlemleri için ödeyeceği ücreti baştan bilecek. Böylece, hesabını net bir şekilde yapabilecek. Kendi yaptıkları işlemlere göre belirleyeceği çok hesaplı tarifeler ile kazançlı çıkacak” dedi ve ekledi: “Müşterilerimiz işlem sıklığı, ürün ve kanal kullanımlarına göre de ihtiyaçlarına en uygun tarifeyi seçebilecek. Örneğin işlemlerini daha çok internetten yapanlar için KOTA Direkt, satışlarını ağırlıklı POS ile gerçekleştirenler için KOTA POS veya çok yüksek montanda işlem yapanlar için KOTA Yıllık tarife seçeneklerini sunuyoruz. Ağırlıkla tercih edilen KOTA Esnaf Yıllık tarifesinde ise baştan tek bir ücret ödenerek Akbank Şubelerinden 60 adet TL havale, TL EFT ve çek tahsilatı yapılabiliyor, 1 adet 10 yapraklı çek karnesi alınabiliyor ve ayrıca hesap işletim ücreti muafiyeti sağlanıyor.  Müşterilerimiz KOBİ tarifelerine, Akbank şubelerinin yanı sıra Akbank Direkt İnternet’ten de başvurabilecekler.”
Akbank'ın son yıllarda geniş kapsamlı bir Tasarruf Seferberliği'ne başladığına işaret eden Oğuz, "Kuruşun Hesabını Bilen Tarifeler"in de esnafa tasarruf etmesi konusunda yardımcı olacağının üstünde durdu.

Diğer Haberler