Akbank Tarım Seferberliği

Akbank, 1 ayda 250 köyü gezip, 'iyi tarım' eğitimi verdi. Trakya Marmara, Ege ve Akdeniz'de de 'Tarım Seferberliği' ilan edildi.
14 Mayıs 2014 Çarşamba 00:40


Ülkemizde tarım sektörü, önemli bir ekonomik zenginliktir. Son dönemde azalan kaynakların, katma değerlerle başka bir noktaya gelmesi, tarım sektöründe mücadele eden insanların sıkıntılar yaşamasına neden oldu. Bu sıkıntıların bertaraf edilmesi için, bankalar da yarış içerisine girmiş durumda.

Çiftçinin yanında

Bu bankalar arasında yer alan Akbank, izlemiş olduğu politikalar ile tarımın yanında bir politika izliyor. Çiftçilerin üretimlerine fayda sağlayacak çözümleri hayata sokan banka, tarıma destek açısında önemli bir faaliyeti gerçekleştiriyor.

Bu konuda bilgiler veren Akbank KOBİ bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı Bülent Oğuz, son bir ayda 250 köyü tek tek gezdiklerini belirtti. Burada ki izlenimlerden yola çıkıldığını ifade ederek, tarıma ve çiftçiye verilmesini gereken önemin altını çizdi. Bu önemin farkında olduklarını belirten Oğuz, banka olarak her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler