Albaraka Türk İçin 450 Milyonluk Sendikasyon

Albaraka 11 ülkeden 16 bankanın katıldığı kredi işlemleri sonucunda 450 milyon dolar kaynak sağladı.
22 Eylül 2015 Salı 16:19


Albaraka Türk bankası, toplam değeri 450 milyon dolar olan murabaha sendikasyon kredisi sağladı. On bir ülkeden on altı bankanın katıldığı kredi işlemleri sonucunda banka 450 milyon dolarlık kaynak girdisi sağlamayı başardı. Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi düşüncelerini ”2015 yılının ikinci murabaha sendikasyon kredisini 367 gün ve 2 yıl 3 gün olmak üzere iki farklı vade ile başarıyla tamamladık”  şeklinde ifade etti. 

Katılım bankacılığının önemli isimlerinden kabul edilen Albaraka Türk'ün bu finansal operasyonunda Bank ABC Islamic, Barwa Bank QSC, Emirates NBD Capital Limited, Kuwait International Bank ve Standard Chartered Bank gibi bankaların öncülüğündeki konsorsiyum 278 Milyon Dolar ve 154.5 Milyon Euro'luk murahaba sendikasyon kredisi sağladılar. 

Albaraka Türk Genel Müdürü Yahşi'ye göre yurt dışındaki muhabir bankaların sağladığı bu kredi, Albaraka Türk'ün hem potansiyeli ve performansı açısından teyidi hem de ekonomik konjonktüre uyum kabiliyetinin bir göstergesi olarak memnun edici kabul edildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler