Altın alacaklar dikkat! Fiyatlar daha da artacak

Altın fiyatı yukarı yönlü harekete geçti. Yaşanan bu gelişme ile birlikte bankalar altın alım satımı arasındaki makası artırdı. Öte yandan kuyumculardan ise vatandaşlara uyarı geldi.
07 Mart 2022 Pazartesi 11:46


Altın fiyatları, tarihi bir yükseliş trendine girdi. Günlük veya anlık olarak düşmeyen altın Rusya-Ukrayna Savaşı başladığı günden beri yükselişini sürdürüyor. Bu süreç düğün sezonu öncesi altın almak isteyen çifleri kara kara düşündürüyor. Kuyumcular altın alacak çiftleri uyarıyor: “Altın daha da yükselecek”

DÜĞÜN SEZONU DURGUN GEÇECEK
Düğün sezonunun başlamasına az bir süre kaldı. Alyans ve bilezik almak isteyen gelin ve damatlar şimdiden kuyumcuları gezmeye başladı. Ancak altın fiyatlarının daha da yükselmesi beklenirken düğün sezonunun şimdiden durgun geçeceği konuşuluyor. Öte yandan kuyumcuların yeni evlenecek çiftlere uyuarıları var. O da altın alımlarının şu sıralar yapılması ve geç kalınmaması.

“ALTINA BAYAĞI BİR RAĞBET OLACAKTIR”

Türkiye Gazetesi’ne konuşan Kuyumcu Sergen Kavartkurt altın ile ilgili şu ifadeleri kullandı, "Mart ayındayız, özellikle nişan aylarının olduğu dönemdeyiz. Pandemi kısıtlamalarının da kalkmasıyla bu sene düğün sezonunda hareketlilik bekliyoruz. Özellikle düğün sezonunda altına bayağı bir rağbet olacaktır. Gelin ve damatlar, set takımları, alyansları ve bilezikleri tercih ediyor. Ciddi bir hareketlilik bekliyoruz.

ALTIN FİYATLARI DAHA DA YÜKSELECEK

Fiyatlar şu an yükselişte ve fiyatların biraz daha yükseleceğini düşünüyoruz. Tabii ki fiyatların belli bir noktada sabit kalması bizim için daha iyi olacaktır. Genellikle klasik alyanslar tercih ediliyor. Ortalama fiyat olarak bin 500 TL’den başlıyor. 14 ayar pırlantalar tercih ediliyor."

SAVAŞ ALTIN FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Kavartkut, müşterilere uyarıda bulunarak "Düğün yapacak müşterilerimizin imkanları varsa şimdiden altın almaları onlar için daha iyi olacaktır. Çünkü altının uzun vadede biraz daha yukarı doğru tırmanacağı görünüyor. Ukrayna ve Rusya’nın arasındaki sıcak çatışma altın piyasasına yansıdı. Savaş başladıktan sonra biraz yükselmeye başladı" diye konuştu.

Diğer Haberler