Altın Piyasasında Büyük Düşüş

İngiltere'de enflasyonun düşmesi ve Çin'deki problemler nedeniyle gelecek talebin sınırlı kalma endişesi altındaki düşüşte etkili diğer nedenler oldu.
27 Mart 2014 Perşembe 13:29


Dünya genelinde yaşanan gelişmeler borsa kadar altını da etkisi altına alıyor. Bunun son örneği için altının ons fiyatına bakmak yeterli. Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı Salı günü 1305 dolara kadar gerileyerek 15 Şubat'tan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Kırım gerginliğinde tansiyonun azalması altın fiyatlarındaki düşüşte etkili oldu.
Altın Çarşamba günü 1310 dolara kadar yükselerek düne göre hafif yükselişle başladı. ABD liderliğinde Batı dünyasından şu ana kadar Rusya'ya geniş çaplı yaptırımlar uygulanmaktan kaçınılması, gerilimin yükselmesini önledi. Altın fiyatları da azalan jeopolitik riskle birlikte geriledi.

Altındaki Düşüş Sürecek mi?

Şeker FX altın fiyatlarındaki teknik direnç ve destek seviyelerini paylaştı. "Bugüne de alımlarla başlayan altında yükseliş devam ederse 1322 direnç olarak izlenebilir. Bu nokta aşılırsa Fibonacci düzeltme seviyesi olan 1337 ikinci direnç olarak belirlenebilir. Aksi yöndeki hareketlerde ise 1307 önemli destek konumundadır. Bu nokta kırılırsa 1300'ün de aşağısının görünmesi kolay olacaktır. Bu durumda 1278 ikinci destek olarak belirlenebilir."
İngiltere'de enflasyonun düşmesi ve Çin'deki problemler nedeniyle gelecek talebin sınırlı kalma endişesi altındaki düşüşte etkili diğer nedenler oldu. Şimdi gözler yaşanan gelişmelerin altındaki düşüşü sürdürüp sürdürmeyeceğine çevrildi. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler