Araç almak isteyenlere müjde! TEB yeni bir düşük faizli taşıt kredisi duyurdu

TEB Taşıt Kredisi sayesinde düşük faiz oranlarıyla uzun süredir hayalini kurduğunuz aracı çok kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz.
17 Agustos 2020 Pazartesi

TEB Taşıt Kredisi sayesinde uzun süredir nakit probleminiz nedeniyle satın alamadığınız sıfır veya ikinci el aracı kolay bir şekilde alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken söz konusu krediye gerekli evraklarla başvuru yapmakken, kredi siciliniz iyi bir durumdaysa çok kısa süre içerisinde araç sahibi olabilirsiniz. Üstelik yüksek faiz oranlarından uzak, ideal bir faiz oranıyla TEB'in avantajlı taşıt kredisi ürününden faydalanabilirsiniz.

TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları

TEB Taşıt Kredisi faiz oranları, %1,26 olarak belirlenmiştir. Faiz oranları, kişiden kişiye değişim göstermez. Kredi sicili fark etmeksizin tüm tüketicilerin bu faiz oranından yararlanacaklarını söylemek isteriz. 50.000 TL'lik bir taşı kredisi kullanmanız durumunda, 36 ay vade tercihinde bulunursanız, yıllık olarak %20,18'lik bir faiz maliyeti altına girersiniz. Üstelik söz konusu faiz oranları ışığında aylık olarak ödeyeceğiniz tutar 1881 TL olacaktır. Kredinin toplamda 262,50 TL'lik bir tahsis ücreti bulunurken, 1.153,20 TL'lik de bir sigorta bedeli karşınıza çıkar.

TEB Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri

TEB Taşıt Kredisi vade seçenekleri bakımından bir miktar kısıtlı olduğunu söylenebilir. Kredinin maksimum vade sayısı 36 ay olarak bilinirken, yüksek meblağlı kredilerde bu vade seçeneğinin aylık yüklü ödemelere neden olacağı söylenebilir. Vade seçenekleri arasında ödeme erteleme gibi bir durum da yer almazken, söz konusu krediyi kullanmanız durumunda maddi anlamda kendinizi iyi bir şekilde ayarlarmanız gerekir. Aksi halde aylık ödemeler yüksek meblağlı kredilerde 7-8 bin TL civarını bulabilir. Bu durum da bütçe anlamında zorlanmanıza yol açabilir.

TEB Taşıt Kredisi Başvurusu

TEB Taşıt Kredisi başvurusu için en çok aranan kanalların başında internet bankacılığı kanalı yer alır. Ne yazık ki tüm bankalarda olduğu gibi TEB'de de internet bankacılığı üzerinden başvuru gerçekleştirmek pek mümkün değildir. Başvuru işlemlerinin aynı zamanda telefon üzerinden gerçekleştirilmesi de söz konusu olmaz. Başvuru işlemleri yalnızca şube üzerinden gerçekleştirilir. Şubeye kimliğiniz ve satın almak istediğiniz aracın ruhsatı ya da faturasıyla gitmeniz gerekir. Başvuru işlemleri söz konusu evraklarla yapılır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler