Artık şubeye gitmeden telefondan Akbank müşterisi olmak mümkün! İşte detaylar

Akbank şubeye gitmeden hesap açma işlemlerini direkt olarak Akbank mobil uygulamasıyla dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
26 Kasım 2020 Perşembe

Artık şubeye gitmeden telefondan Akbank müşterisi olmak mümkün! İşte detaylar
Son dönemlerde tüketiciler tarafından en çok şikayet edilen uygulamalardan biri banka hesabı açmak için şubeye gitme gereksinimidir. Birçok kişi, diğer bankacılık uygulamaları gibi söz konusu hesap açma uygulamasının da telefondan halledilebilmesini ve şubeye gitmeye gerek kalmamasını ister. Bankalar da bu yöndeki talebin farkında oldukları için telefonla müşteri olma yönünde yeni adımlar atmaya başladılar. Diğer bankalar gibi Akbank’da telefona banka müşterisi olma yönünde önemli bir adıma imza attı. Özellikle koronavirüs döneminde çok daha sağlıklı ve verimli olan bu uygulama sayesinde telefonunuza Akbank Mobil uygulamasını indirmeniz durumunda direkt olarak Akbank müşterisi olabilirsiniz.
 
Ayrıca Akbank Mobil ile üye olmanız durumunda size özel birçok avantajdan da yararlanabilirsiniz. Akbank Mobil’den üye olan tüketicilerin faydalanabilecekleri ayrıcalıklar ise şu şekildedir:

  • 1 yıl boyunca Havale/EFT işlemlerinin tamamı ücretsiz.
  • Tüm ortak ATM’lerden para çekmek ücretsiz.
  • Akbank ATM’lerinden yapılan limiti üstü para çekme işlemleri ücretsiz.
  • Yurt dışı ATM’lerinden para çekme ücretsiz.

Telefonla nasıl Akbank müşterisi olunur?

Akbank Mobil uygulamasını indirip, kurulumu yapmanızın ardından uygulamaya giriş yapıp “Akbank Müşterisi Ol” butonuna tıklayarak, siz de Akbank müşterisi olabilirsiniz. Söz konusu butona tıklamanızın ardından karşınıza çıkan formda kişisel bilgileriniz talep edilir. Tüm bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak bu konuda bir ön başvuru yapmış olursunuz. Ardından hesabınızı açmak istediğiniz veya size en yakın Akbank şubesine seçerek, bir müddet sonra müşteri hizmetleri tarafından görüntülü olarak aranırsınız.

Yapılan görüntülü görüşmenin ardından şartların uygun olması durumunda direkt olarak üyeliğiniz kabul edilir ve hesap açma işlemleriniz başlatılır. Hesap açma başvurusunun onaylanması durumunda ise belirttiğiniz adrese bir kurye yönlendirilerek, ilgili sözleşmelerin tarafınıza iletilip imzalanması sağlanır. Kurye tarafından bu evraklar Akbank’a ulaşır ve gerekli kontroller yapılır. Sonrasında ise herhangi bir sorun olmaması durumunda direkt olarak hesap açma işlemleriniz başlatılarak, seçmiş olduğunuz Akbank şubesinde adınıza kayıtlı bir hesap açılır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler