Bakan Albayrak'tan girişimci ve yatırımcılara 750 milyon liralık müjde

Hazine ve Maliyet Bakan Berat Albayrak, yatırımcılar ve girişimciler için 750 milyon liralık yeni bir fon oluşturduklarını Twitter hesabından duyurdu.
21 Ekim 2020 Çarşamba

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından #YEPHedeflerSonuçlar etiketi ile bir paylaşımda bulundu. Paylaşımın içeriğinde Kalkınma Fonu ilgili bilgiler yer alırken, girişimcilere ve yatırımcılara ne gibi bir destek vereceklerini açıkladı.

Yaptığı paylaşımda girişimcilerin ve yatırımcıların her daim yanında olduklarını dile getiren Albayrak, Kalkınma Fonunun bölgesel kalkınma başta olmak üzere, teknoloji ve inavasyon gibi alanlarda büyümeyi amaçlayan bir fon olduğunu belirtti. Söz konusu fonun kullanıma sunulduğunu dile getiren Albayrak, bu kapsamda üretkenliğe ve çalışmaya devam mesajını verdi. Albayrak tarafından yapılan paylaşımda fona ilişkin bir video de dikkatlerden kaçmadı. Videoda asıl tema, Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığının bir kolu olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından düzenlenen Kalkınma Fonu'nun, girişimcilere ve üreticilere iyi bir destek olacağı yönünde mesaj verildi.

Videoyla birlikte dikkat çekilen başka konular da Bakan Albayrak'ın Twitter paylaşımında yer aldı. Paylaşımda, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankasının 2018'den sonra yeniden yapılandırıldığı ve böylelikle ülkemizde önem taşıyan sektör ya da noktalarda Türkiye Kalınma ve Yatırım Bankası'nın önemli bir rol alacağının üzerinde duruldu. Ayrıca Türkiye Yatırım ve Kalkınma Bankası'nın hayata geçirmiş olduğu Türkiye Kalkınma Fonu ile ekonomik açıdan hem stratejik hem de sürdürülebilirlik anlamda önem taşıyan sektörlerin destekleneceği ifade edildi. Türkiye Kalkınma Fonunun özellikle Bölgesel Kalkınma Fonu ve Teknoloji İnovasyon Fonu olarak iki farklı şekilde değerlendirileceği belirtildi.

Açıklamada Bölgesel Kalkınma Fonu ve Teknoloji İnovasyon Fonunun toplamda 750 milyon TL'lik bir destek altında olduğu, yapılan araştırmalar neticesinde girişimcilere veya yatırımcılara, ekonomik anlamda her açıdan destek verileceği dile getirildi.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler