Bakan Mali Yardım Kurallarını Açıkladı

Alman bakan Mali Yardım için kurallarını koydu.
07 Temmuz 2015 Salı 18:51


Alman Maliye Bakanı Schaeuble Yunanistan'ın mali durumu için herhangi bir çok indirimi yapılamayacağını açıkladı.

Mali Kurallara Aykırı

Wolfgang Schaeuble ,Euro bölgesi maliye bakanları toplantısına gireceği sırada kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. İlk olarak Yunanistan'a bir borç indirimi uygulanıp uygulanmayacağı soruldu.Alman bakanın soruya cevabı çok net oldu. Schaeuble , Yunanistan için bir borç indiriminin mali yardım kurallarına aykırı olduğunu belirtti.

Bakana sonrasında yönlendirilen soru ise Yunanistan'ın Euroda kalıp kalmayacağına ilişkindi. Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'ın Euroda kalıp kalmayacağının Yunan hükümetine bağlı olduğunu söyledi.

Adalar İçin KDV Teklifi

Alman medyasının gündeminde de bugün yeni Yunan Maliye Bakanı Euclid Tsakalotos tarafından Eurogroup'a sunulacak öneriler vardı. Medya, bu önerilerin Pazar günü yapılan referandumdan halkın HAYIR cevabı verdiği reform planlarına benzer olacağını gündeme getirdi.

Sueddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre yeni Yunan bakanının Eurogroup'a sunacağı reform planının içerisinde 12 ada için KDV indirimi bulunuyor. Ayrıca habere göre bu planın içerisinde adalar için katma değer vergisi indiriminden ayrı restoranlar için de yüzde 13'lük KDV oranı uygulanmasının da bulunduğu söyleniyor.

Kategori:

Diğer Haberler