Bakan Selçuk açıkladı! Şehit çocukları, gaziler ve çocuklarına yardım yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehir çocukları, gaziler ve gazi çocuklarına yardım müjdesi verdi.
23 Ekim 2020 Cuma

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit çocuklarına, gazilere ve gazi çocuklarına yapılan yardımlara ilişkin müjdeli bir açıklamada bulundu. Selçuk tarafından yapılan açıklamada 22 Ekim Perşembe günü itibariyle artık şehit çocuklarına, gazilere ve gazi çocuklarına eğitim-öğretim ödemelerinin başladığını belirtti.

Yaptığı açıklamada 2020-2021 yılına ilişkin eğitim- öğretim ödemeleri hakkında birtakım bilgiler paylaşan Bakan Selçuk, yardım ücretlerinin ne kadar olacağı hakkında da bilgi verid. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, ilköğretimde öğrenim gören öğrenciler için düzenledikleri yardım ücretinin toplamda 2317 TL olduğunu belirtti. Bununla birlikte ortaöğretimde öğrenim gören öğrenciler için de açıklama yapan Zehra Zümrüt Selçuk, 3475 TL'lik bir ödeme yapılacağının altını çizdi.

İlköğretim ve ortaöğretimde öğrenim gören öğrenciler için açıklama yapan Selçuk, yükseköğretim de öğrenim gören öğrencileri de unutmadı. Selçuk 2020-2021 yılı için yükseköğretimde öğrenim gören öğrenciler için yapılacak olan yardım ödemesinin toplamda 4634 TL olacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Selçık yaptığı açıklamada söz konusu ödemelerin alınması konusunda herhangi bir başvuruya gerek olmadığını da dile getirdi.

Selçuk, MEB ve Yükseköğretim Kurumlarına kayıtlı olan öğrecilerin direkt olarak hesaplarına söz konusu ücretlerin yapılacağını, öğrenci olarak kayıtlarının devam etmesinin yeterli olduğunu ifade etti. Bununla birlikte Bakan Selçuk, yeni dönem yardım ücretlerinin öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler