Bakan Selçuk, İstanbul'da selden etkilenen vatandaşlara destek verileceğini duyurdu

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir anda bastıran sağanak yağış, çeşitli bölgelerde sele nede oldu. Bakan Selçuk selden etkilenen hanelere destek verileceğini duyurdu.
24 Haziran 2020 Çarşamba

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle selden etkilenen İstabunl/Esenyurt bölgesinde incelemelerde bulundu. Bölgede yaşanan mağduriyetleri yerinden incelemek isteyen Bakan Selçuk, konu hakkında öncelikle Esenyurt Kaymakamlığından bilgi aldı. Ardından selden en çok etkilenen bölgelerde incelemeye çıkan Bakan Selçuk, incelemenin hemen sonrasında açıklamalarda bulundu.

Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda, bölge valisi ve kaymakamı ile birlikte incelemeleri yakından yaptıklarını dile getirdi. Yapılan incelemeler sonucunda hasar gören bölgelerdeki tedbirlerin yeterli olduğunu dile getiren Selçuk, bölgede sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlara ise gerekli yardımların yapılacağını söyledi. Bakan Selçuk, yapılacak yardımların hem sosyal yardımlar hem de sosyal hizmetler başlığı altında yapılarak, mağduriyet yaşayan herkesin yarasına derman olmak istediklerini dile getirdi.

Vatandaşlarla tek tek ilgilenen Bakan Selçuk, .mağduriyet yaşayan hanelerin sorunlarını dinledi. Ziyarette bulunduğu hanelere de gerekli yardımların yapılacağını ileten Selçuk, bölgedeki vatandaşlara müjdeli haberi bizzat kendisi verdi. Bakan Selçuk'un yanında İstabul valisi, İstanbul emniyet müdürü, Esenyurt belediye başkanı, il jandarma alay komutanı gibi kişiler de yer aldı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler