Bakan Selçuk müjdeyi verdi. İşsizlik ödemeleri başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayının işsizlik ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde başlayacağını belirtti.
20 Temmuz 2020 Pazartesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli maaş ve bayram ikramiyeleri kadar merakla beklenen işsizlik ödemeleri hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk  yapmış olduğu açıklmada, işsizlik ödemelerinin 27 Temmuz itibariyle başlayacağını ve belirtilen hesap numaralarına yatırılacağını ifade etti. Selçuk, aynı zamanda kısa çalışma ödemelerinin de yine 27 Temmuz'la birlikte yapılacağını ifade etti.

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hakkında yaptığı açıklamanın devamında; normal şartlarda 5 Ağustos'ta bu ödemelerin yapılması gerektiğini ifade eden Selçuk, gelen talepler ve kendi değerlendirmeleri neticesinde ödemeleri çok daha erken bir tarihte yapmaya karar verdiklerini ifade etti. Pandemi sürecinde ekonomik anlamında kimsenin mağdur olmaması adına verilen bu ödemelerin, bayram öncesinde vatandaşlara ulaştırılacağını söyledi.

Selçuk açıklamasının devamında, ödemelerin 27 Temmuz itibariyle TC kimlik numarasına göre yapılacağını söyledi. 27 Temmuz'da başlayan ödemelerin ise 29 Temmuz'da son bulacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca Selçuk, ödeme almak için başvuru yapan ancak herhangi bir IBAN bilgisi vermeyen veyahut IBAN bilgisi yanlış olan vatandaşların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla TC kimlik numarasına aktarılacağını söyledi. TC Kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak olan ödemelerin 27-28 ve 29 Temmuz olmak üzere 3 ayrı günde yapılacağı ifade edildi.

Bakan Selçuk, TC Kimlik numarası 0-2 olanlara 27 Temmuz'da, 4-6 olanlara 28 Temmuz'da ve 8 olanlara ise ödemelerin 29 Temmuz'da yapılacağını söyledi.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler