Bakan Selçuk'tan işçilere ödeme müjdesi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamuda istihdam edilen işçilere ilave ödeme müjdesi verdi!
27 Temmuz 2020 Pazartesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamuda istihdam edilen işçilere verilecek olan ilave tediye ödemelerinin bugün başlayacağını duyurdu. Bakanlık ve Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, 26 gün ödemelerine ek olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kararıyla 26 gün daha eklenerek, kamuda istihdam edilen işçilere 52 gün olarak ilave tediye ödemeleri yapılıyordu. Senede toplamda 4 kere yapılan bu ödemeler, ödemeler, Ocak ve Mayıs aylarında gerçekleşmişti.

2020 yılı ilk ödemesi 31 Ocak'ta yapılırken, ikinci ödeme ise 22 Mayıs tarihinde yapılmıştı. Senenin üçüncü ödemesi için de bugün yani 27 Temmuz'da ödemelerin hesaplara yatırılacağını belirten Bakan  Selçuk, yılın dördünce ve son ödemesinin ise 14 aralık tarihinde gerçekleşeceğini ifade etti. Bakan Selçuk, ülkemizin kalkınmasında büyük emeği olan işçilerin her zaman yanında olacaklarını belirtirken, başta işçiler olmak üzere tüm Türkiye'nin de bayramını kutladığını ifade etti.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler