Bakan Selçuk'tan Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği müjdesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ve kısa çalışma ödeneği Haziran ayı ödemelerinin 29 Haziran'da başlayacağını duyurdu.
27 Haziran 2020 Cumartesi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 29 Haziran'da kısa dönem ve işsizlik ödemelerinin başlayacağını duyurdu. Selçuk yapmış olduğu açıklamada, Covid-19 ekonomik tedbirler kapsamında 5 Temmuz'da yapılacak olan söz konusu ödemelerin, biraz daha erkene çekildiğini ve 29 Haziran'dan itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacağını duyurdu. 

Yapılacak ödemelerin yoğunluğun önüne geçebilmek ve sosyal mesafe kurallarını uygulayabilmek adına TC kimlik numarasına göre yapılacağını belirten Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin 29 Haziran'dan başlayıp, 3 Temmuz'a kadar süreceğini belirtti. Yapılan ödemelerin IBAN bilgileri üzerinden yapılacağını belirten Selçuk, IBAN bilgisi olmayan veya sisteme IBAN bilgilerini yanlış tanımlayan vatandaşların ise ödemelerini PTT kanalı üzerinden alabileceklerini ekledi.
Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını söyleyen Bakan Selçuk, TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlara ödemelerin 29 Haziran'da, 2 olanlara 30 Haziran'da, 4 olanlara 1 Temmuz'da, 6 olanlara 2 Temmuz'da ve 8 olanlara 3 Temmuz'da yapılacağını söyledi. Ayrıca Selçuk, ödemeleri alacak kişilerin ödemelerini mutlaka maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak almalarını istedi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler