Bank Asya Haberleri Yalanladı

Bank Asya kredilerine ilişkin haberlere gerçeği yansıtmıyor açıklaması yapıldı.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 07:58


Bank Asya ortakları, Gülenist şirketleriyle ilgili yapılan haberlere ''yalan ve iftira'' dedi. Bank Asya ortakları tarafından yapılan açıklamalarda, kanunlara ve bankacılık kurallarına aykırı bir işlem yapılmadığı belirtildi.

KREDİ OLARAK AKTARILAN 40 MİLYON ABD DOLARI

Bank Asya ile ilgili olarak basında yer alan haberlerde, Gülenist şirketlerine kredi adı altında para aktarıldığı belirtilmişti. MASAK tarafından hazırlandığı söylenen rapora ilişkin, Bank Asya'nın bir fonlama aracı olarak kullanıldığı ve üç yılda 40 milyon ABD doları aktarıldığı haberleri yapılmıştı. Yurt dışındaki kuruluşlara kredi adı altında aktarılan bu transferlerin başkası adına olabileceği söylentisi de basında yer almıştı. 

BANK ASYA ORTAKLARI AÇIKLADI

Basında yer alan kredilere ilişkin haberleri yalanlayan Bank Asya ortakları,bütün işlemlerin kanunlara uygun olduğunu açıkladı. Bazı medya organlarının normal bankacılık işlemlerini bir suç gibi gösterdiğini ifade eden Bank Asya ortakları, bankalarına yönelik karalama kampanyası düzenlendiğini öne sürdü. Bank Asya ortakları tarafından yapılan açıklamada, gerçeği yansıtmayan haberlerin yapıldığı ve yurt dışı transferlerinin MASAK düzenlemelerine uygun olarak gerçekleştirildiği söylendi. Ayrıca bankalarında gerçekleşen tüm faaliyetlerin denetlendiğine vurgu yapan Bank Asya ortakları, yurt dışındaki kurumlara verilen Bank Asya kredilerinin de geri ödendiğini belirtti.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler