Bank of China Türkiye'de Banka Kuruyor

Çin'in en büyük bankaları arasında yer alan Bank of China'nın gelecek yıl içerisinde Türkiye'de faaliyetlerine başlamayı planladığı ortaya çıktı.
11 Eylül 2015 Cuma 06:07


Çin'in en büyük bankaları arasında yer alan Bank of China'nın gelecek yıl içerisinde Türkiye'de faaliyetlerine başlamayı planladığı ortaya çıktı. Anadolu Ajansı'nın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK'dan elde ettiği bilgiler ışığında, Bank of China'nın önümüzdeki yıl içerisinde Türkiye'de faaliyetlerine başlaması beklenirken, BDDK yetkilileri ile banka yöneticilerinin dün öğleden sonra bir araya geldiği haberi alındı.

Ev sahipliğini BDDK başkanı Mehmet Ali Akben'in yaptığı toplantıda bazı BDDK kurul üyeleri ile Bank of China Başkan Yardımcısı Gao Yingxin le diğer banka yetkilileri hazır bulundu. Yaklaşık iki saat süren ve olumlu rüzgarların estiği görüşmenin ardından Bank Of China'nın resmi başvuru için gerekli evrak işlemlerinde sona çok yaklaştığı ve ilerleyen günlerde BDDK'nın kapısını bu defa banka kuruluş talebi ile çalacağı bilgisi servis edildi. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler