Banka Çalışanların İşine Son Verecek

İngiliz bankası Barclays, 30 binden fazla çalışanın işine son vereceğini açıkladı.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 10:13


Banka devi olan Barclays, geçen hafta işine son verdiği CEO'su Antony Jenkins'in ardından 30 binden fazla çalışanı için de işten çıkarma planı yapıyor. Bu da her 4 kişiden 1'i işten çıkarılacak anlamı taşıyor. 

İŞ GÜCÜNDE DARALTMAYA GİDİLECEK

İngiliz bankası Barclays, iş gücünü daraltma planları yaparken iki yıl içinde 30 bin kişinin işten çıkarılmasını öngörüyor. Maliyet düşürme planları içerisinde her 4 kişiden 1'inin işine son verileceği belirtiliyor. Bu işten çıkarılmaların ardından Barclays bankasının küresel iş gücünün 100 binin altına inmesi bekleniyor. Banka devi Barclays Aralık sonunda yaklaşık 132 bin kişiyi çalıştırdığını açıklarken, geçtiğimiz yakın zamanda da istihdam kesintilerinin uygulanacağını belirtmişti.

Barclays Plc istihdam kesintileri ile alakadar bilgi sahibi olan kişilerin açıklamalarında, maliyeterleri azaltma amacıyla iş gücünde yüzde 25 oranında daraltmaya gidileceğini ifade edildi. 2017 yılı sonuna kadar operasyonlarını otomatikleştirmeye devam edecek olan İngiliz Barclays bankası, personel sayısını daraltmaya giderek maliyet düşürme planlarının uygulanacağını belirtti.

Kategori:

Diğer Haberler