Bankalardan Emeklilere Özel Teklif

Bankaların emeklilere özel teklifleri.
03 Temmuz 2015 Cuma 21:16


Emekliler bankalar için her daim önemli bir yere sahipler. Aldıkları maaşların ödeme gününde hiçbir aksama olmaz ve maaş bedelleri her daim devletin belirlediği rakamlardadır. Kısacası arkalarına aldıkları devlet gücü ile emekliler bankaların gözde müşterilerindendir.

Ülkemizde 10.9 milyon emekli bulunmaktadır. Ve bu emeklilere ödenen aylık maaş bedeli toplamında 10 milyarı bulmaktadır. Bankaların kasalarına her ay düzenli olarak giren bu para emekli müşteriler konusunda yoğun bir rekabet içerisinde olmalarına neden olmaktadır. Bu rekabetin boyutları ise bankaların düzenlediği kampanyalar ile kendini göstermektedir. Hemen her banka emekli müşterileri kendi şubelerine transfer edebilmek için birbirinden farklı çalışmalara imza atmaktadırlar. 30 Haziran tarihinde kutlanan Emekliler Günü vesilesi ile bankaların kampanya çalışmaları aşağıdaki gibi son şeklini almıştır.

AKBANK

Maaşlarını Akbank’tan alan her emekli Akbank şubelerinde öncelikli hizmeti hak ediyor. Şube içi işlemlerde emekliler sıra beklemeden işlemlerini kolaylıkla hallediyor. Sahip oldukları hesaplar için herhangi bir hesap işletim ücreti ödemiyorlar. İnternet bankacılığı kullanımlarında da özel haklara sahipler. EFT ve havale işlemlerini ücretsiz olarak yapıyorlar. Tüm ATM’lerden de ayda iki defa olmak kaydı ile ücretsiz para çekebiliyorlar.

FİNANSBANK

Emekli müşteriler Finansbank’ta işlem önceliğine sahipler. Tüm Finansbank şubelerinden işlemlerini uzun kuyruklar beklemeden yapabiliyorlar. Bankacılık işlemleri için alınan birçok masraftan da muaf kalıyorlar. Emeklilerden hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti alınmıyor.

ING BANK

Maaşlarını ING Banka taşıyan emekliler altın ile ödüllendiriliyor. İlk kez ING Bank müşterisi olmaları şerefine, 4 yıl boyunca maaşlarını buradan almayı taahhüt ettikleri takdirde ING Bank tüm emeklilere 2 çeyrek altın hediye ediyor. Bununla da yetinmeyen ING Bank, 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanan her emekli müşteriye 1 çeyrek altın daha hediye ediyor. Bunun yanında hesaplar için herhangi bir hesap işletim ücreti de almıyor.
DENİZBANK

Denizbank emekli müşterilerine şubelerine transfer oldukları takdirde birçok bankacılık hizmeti için özel uygulamalar yapıyorlar. Emeklilerin nakit ihtiyaçları için Uygun faizli ihtiyaç kredileri ve Kurtaran Hesap fırsatları sunuyorlar. Emeklilerin birikimlerine özel faiz oranları ile yatırım şansı veriyorlar. Emekli Bonus Kart ile alışverişlerde kolaylıklar sunuyorlar. Tüm bunlarla birlikte hesap işletim ücreti, havale ve EFT bedelleri talep etmiyorlar. 

ŞEKERBANK

Şekerbank SGK emekli maaşını şubelerine transfer eden emekli müşterilerine 2 adet çeyrek altın hediye ediyor veya nakit ihtiyacı olanlara 24 ay vadeli 2 bin 400 TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi sunuyor.  Ancak bu kampanya 31 Ağustos tarihine kadar geçerli ve kampanyadan yararlanabilmek için emekli maaş bedeli minimum 500 TL olmalı ve 3 yıl boyunca farklı bir bankaya maaş taşıma işleminin yapılmayacağı taahhüt edilmeli.

7 Haziran seçimleri sonrasında emeklilerin yeni hükümetten beklentileri sözcüler tarafından her fırsatta dile getiriliyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı tarafından açıklanan ilk beklenti elbette intibak yasası. 5510 sayılı kanun ile maaş artışlarını enflasyona endeksleyen hükmün değiştirilmesi isteniyor. bununla birlikte emeklilerin refahtan pay alabilmeleri, promosyon hakkından faydalanabilmeleri ve refah ikramiyesi verilmesi de gündemde olan diğer beklentiler. TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından dile getirilen beklenti ise emekliler arasındaki maaş farklılıkların kaldırılıp bir standart getirilmesi yönünde. Yapılacak köklü bir düzenleme ile Bağ-Kur’luların emekli ikramiyesi alabilmesi ve destek primlerinin kaldırılması diğer gündem konuları.

Diğer Haberler