Başkan Erdoğan "yeni bir ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisine yönelik bir kuşatma olduğunu ve yeni bir ekonomik kurtuluş savaşı verildiği dile getirdi.
02 Kasım 2020 Pazartesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Van Atatürk Stadyum'unda partisinin 7. Olağan İlk Kongresinde ekonomiden pandemiye birçok alanda açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamalarda Türkiye ekonomisinin yeni bir baskı altında olduğunu ve bu konuda ülkemizin yeni bir kurtuluş savaşı içerisinde olduğunun altını çizdi. Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada, ekonomik anlamda dış ülkeler tarafından yeni bir kuşatma olduğumuzu ve ilerleyen süreçte bu kuşatmadan başarılı bir şekilde çıkacağımızı ifade etti.

Ekonomik anlamda yeni ve daha güçlü adımlar atıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik özgürlüğün de en az siyasi özgürlük kadar önemli olduğunu belirtti. Bu noktada da tıpkı Türkiye'nin siyasi özgürlüğü gibi ekonomik özgürlüğünün de olabilmesi adına birçok alanda yeni çalışmaların yürütüldüğü sözlerine ekledi. Yeni bir savaş başladığını belirten Erdoğan, bu savaşın da ekonomik bir savaş olduğunu söyledi. Yıllardır Türkiye'nin kur, enflasyon, faiz üçgeninde sömürüldüğünü belirten Erdoğan, bu üçgende Türkiye'yi hapsetmek isteyenlerin oyunlarını birer birer bozduklarını belirtti.

Dış güçlerin artık yolun sonuna geldiklerini belirten Erdoğan, bu nedenle de ekonomik anlamda her türlü kuşatma yapıldığını ve dış güçlerin artık son kozlarını oynadığını ifade etti. Ekonomideki yeni yapısal değişikliklerin en az Türkiye tarihinde önemi büyük olan kapitülasyonların kaldırılması kadar önemli olduğunu söyleyen Erdoğan, 2023 yılında diğer tüm alanlarda olduğu gibi ekonomik anlamda da Türkiye'nin bambaşka bir seviyede olacağını söyledi. Bunun için de Türk milletinden biraz daha sabır, metanet ve gayret beklediğini söyleyen Erdoğan, ilerleyen süreçte her şeyin her anlamda çok daha iyi olacağını belirtti.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler