Bayram Kredisi, Ama Hangisi?

Bayramlar, özellikle son on yılda, bankaların "seçim yarışı" şeklinde geçiyor, dosya masrafsız, düşük faizli, hepsi de size özel kredilerin reklamları televizyondaki reklam kuşaklarını dolduruyor.
20 Eylül 2015 Pazar 17:11


Bayramlar, özellikle son on yılda, bankaların "seçim yarışı" şeklinde geçiyor, dosya masrafsız, düşük faizli, hepsi de size özel kredilerin reklamları televizyondaki reklam kuşaklarını dolduruyor. Bütün bu reklam ve bilinirlik yarışı boşuna değil elbette; bayram dönemleri kredi piyasasının en hareketli dönemlerini oluşturuyorlar.

Bayram Kredisi Nedir?

Bayram kredisi, aslında esnetilmiş bir ihtiyaç kredisinden başka bir şey değil. Yine de bayrama özel olarak yıl içerisindeki ihtiyaç kredisi koşullarından daha esnek ve daha düşük faizli olmaları, belirli bir dönem dışında başvurulabilir olmamaları nedeniyle Bayram Kredisi olarak ayrı bir isim almaktadırlar. Ucuz kredi sunmanın bir etkisi olarak da, bu krediler sadece belli meblağlar için sağlanır, yani eğer bankanız 15.000 liraya kadar bayram kredisi alabilirsiniz diyorsa, 15.000 lira alabilirsiniz. İhtiyacınızı gidermek için daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bu durumda standart ihtiyaç kredisine göre faizlendirilirsiniz.

Yine bayram kredileri yapıları itibariyle kısa sürede geri ödenmesi daha cazip krediler olarak öne çıkarlar, örneğin 5.000 lira kredinin dokuz aylık ödemesi ile 12 aylık ödemesi arasında neredeyse bir aylık taksit kadar fark vardır; bu rakam, meblağ ve vadeler arasındaki fark arttıkça daha da artmaktadır.
Peki Uygun Krediyi Nasıl Bulabilirim?

Reklamlar  ve internet siteleri üzerinden araştırma yaparak istediğiniz meblağa ve şartlara uygun banka kredilerini bulabilirsiniz.

Krediyi Aldım, Geri Ödeme Planı Nasıl Olacak?

Ödeme yapmanız gereken aylık miktar, olası kredi masrafınız vb konularda banka çalışanınız size yardımcı olacaktır. Ayrıca Garanti Bankası, İş Bankası gibi büyük bankalar da bu konuda kendi sitelerinde yardımcı uygulamalar barındırmaktadırlar. Hepsi bir kaynaktan olsun, karşılaştırması kolay olsun derseniz, www.bankalar.org ana sayfamızda bulunan kredi hesaplama tablosundan fayalanabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler