Bayramdan Önce Emekliye İkramiye Gelecek mi?

Emekliye 1650 liralık ikramiye verilmesi ve her emekliye 100 liralık zam yapılması yolda...
07 Eylül 2015 Pazartesi 06:38


Emekli maaşlarına zam yapılabilmesi ve emekliye verilen ikramiyenin yasallaşması için TBMM'nin olağanüstü toplanması gerekiyor. Eğer Meclis bayramdan önce toplanırsa, bin 650 liralık ikramiye teklifi görüşülerek kanunlaştırılabilir.

MECLİS'TEN EMEKLİYE İKİ MÜJDE ÇIKABİLİR!

Bayram öncesi emeklilerin gözü Ankara'da. TBMM'nin toplanıp toplanmayacağını merak eden milyonlarca emekli bayramdan önce Meclis'in olağanüstü toplanmasını bekliyor. Eğer tatile girem Meclis bayramdan önce toplanırsa emekliler için iki müjde verilebilir. Emekli maaşlarına 100 liralık zam verilebilir, ayrıca düzenlenecek yasalarla emeklilerin bin 650 liralık ikramiyelerine kavuşmaları sağlanabilir.

Meclis'e önceki gün emekli cumhurbaşkanları, milletvekilleri ve bakanlar haricinde tüm emeklilere bayram öncesi 18 Eylül tarihinde bin 650 liralık ikramiye verilmesi için kanun teklifi sunuldu. Emekliye ikramiye teklifine göre, ilgili ödeme sadece bu yıl için ve tek seferlik yapılacak. Ancak ödemenin gerçekleştirebilmesi için 5510 sayılı yasaya geçici bir maddenin eklenmesi gerekli görülüyor. Söz konusu maddenin görüşülüp yasalaştırılabilmesi için tatilde olan Meclis'in olağanüstü toplanması gerekiyor.
Yasalaşmanın ardından 18 Eylül'de her emekliye bin 650 lira ikramiye verilebilir. Ayrıca emekli maaşlarına zam konusu da görüşülerek seyyanen 100 lira zam yapılması da kanunlaştırılabilir. Bu zammın gerçekleştirilebilmesi için de 5510 sayılı yasaya geçici bir maddenin eklenmesi gerekiyor.

Kategori:

Diğer Haberler