BDDK Başkanından Önemli Açıklamalar

Bankacılık sektörünün ne durumda olduğunu içeriyor.
20 Agustos 2015 Perşembe 06:17


BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben bankacılık sektörüne dair önemli açıklamalar yaptı. Akben, sektörde herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyledi.

BANKACILIK SEKTÖRÜ NE DURUMDA?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, AA'nın Finans Masası'na konuk oldu. Bankaların ekonomideki durgunluktan etkilenmediğini belirten Akben, bankacılık sektöründe ve kredi riskinde olumsuz bir durum görülmediğini belirtti. BDDK başkanı, sektörde önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade ederek, ''Fed'in faiz kararının ne olacağı konusunda belirginlik yok. Eylül ayında Fed'in faiz arttırım beklentisi yüzde 100 değil, yine bu tarih esnetilebilir'' şeklinde bir konuşma yaptı.

BDDK Başkanı, Merkez Bankası ile uyumlu çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirterek, Vakıf Katılım Bankası'nın da tüketici kredilerinin azaltılması, kredi kartlarında limit kısıtlaması ve taksit sayısının azaltılması gibi tedbirler aldığını ifade etti. Akben, yasal takibe giren kredi oranı ile alakadar olarak ''Burada da iyi durumdayız'' dedi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler