Benzin ve motorin fiyatlarında önce indirim sonra zam şoku!

Geçtiğimiz günlerde benzin fiyatlarına 16 kuruş, motorin fiyatlarına ise 12 kuruşluk bir indirim gelmişti. 05 Kasım'dan itibaren benzin ve motorine indirimden daha fazla zam geldi
05 Kasım 2020 Perşembe

02 Kasın 2020 tarihinde yani Pazartesi günü benzin ve motorin grubunda uzun süredir yapılmayan bir indirim söz konusu olmuştur. Bu duruma sevinen araç sahipleri ise direkt olarak depolarını doldurmaya giderek, indirimin tadını kısa süre içerisinde çıkarmışlardı ancak 05 Kasım’dan itibaren benzin ve motorine yeni bir zam geldi. Ayın 2’sinde yapılan indirimin ardından 3 gün sonra tekrar zam gelmesi araç sahiplerinin hem tepkisine hem de şaşkınlığına neden oldu.

 
02 Kasım tarihinde motorinin litre fiyatına 12 kuruşluk bir indirim yapılmıştı ve benzinin litre fiyatına da 16 kuruşluk bir indirim uygulanmıştı. Uygulanan bu indirim her ne kadar çok olmasa da uzun süredir indirim olmaması nedeniyle araç sahipleri bu duruma bir miktar sevinmişlerdir. 05 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılan yeni zamla birlikte akaryakıt fiyatlarına; benzinde 17 kuruş, motorinde ise 16 kuruşluk bir zam gündeme geldi. Böylelikle benzin 02 Kasım’dan önceki fiyatından 1 kuruş daha pahalı, motorin ise 4 kuruş daha pahalı olarak kaydedildi.
 
Yeni zamlarla birlikte büyük şehirlerde görülen ortalama benzin fiyatları ise şu şekilde araç sahiplerinin karşısına çıktı: Ankara’da ortalama benzinin litre fiyatı 6,80, İstanbul’da 6,75 ve İzmir’de 6,82’den pompa fiyatlarına yansıdı. Motorinde ise ortalama fiyatların Ankara’da 6,23, İstanbul’da 6,18 ve İzmir’de 6,26 seviyelerinde olduğu görüldü.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler