Benzine büyük zam!

Son günlerde yaşanan kur dalgalanmalarının ardından EPGİS'ten yeni zam açıklaması geldi. Açıklamada sadece benzine zam yapıldığı görüldü.
12 Agustos 2020 Çarşamba

Geçtiğimiz ay akaryakıt fiyatlarının son derece hareketli olduğu görülürken, bu ay ise Temmuz ayı ve Ağustos ayının ilk 10 günü içerisinde akaryakıt fiyatları son derece durgundu.

Doların son günlerde ani bir çıkış göstermesi ve hareketlenmesi nedeniyle, petrol fiyatları da bu durumdan etkilendi. 11 Ağustos Pazartesi günü yapılan açıklama neticesinde benzinin litre fiyatına zam yapıldığı öğrenildi. EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası) tarafından Twitter üzerinde yapılan açıklama neticesinde benzine 23 kuruşluk zam yapıldığı duyuruldu.

Yapılan bu zamlar neticesinde 12 Ağustos Salı gününden itibaren benzin fiyatlarında 23 kuruşluk zam görüldü. Benzin fiyatlarının iller bazında ise şu şekilde: Ankara'da benzin fiyatları ortalama 6,44 TL'den 6,67 TL'ye çıktı. İstanbul'da ise benzin fiyatlarının 6,38 TL'den 6,61 TL'ye ve İzmir'de ise 6,46 TL'den 6,69 TL'ye yükseldi. Fiyatların illere göre değişim göstermesi söz konusuyken, bazı illerde dağıtım maliyetleri nedeniyle fiyatların daha pahalı olması söz konusu olabilir.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler