Berat Albayrak’ın istifasından sonra TL değer kazanmaya başladı!

Berat Albayrak'ın Instagram hesabında yer alan istifa gönderisinin ardından haberler dış basında büyük yankı uyandırdı ve Asya borsalarında TL değer kazanmaya başladı.
09 Kasım 2020 Pazartesi

08 Kasım 20.00 sıralarında Berat Albayrak’ın istifa ettiği yönünde haberler, sosyal medyada ve online haber mercilerinde büyük yankı uyandırdı. Albayrak’ın istifa haberi Türk televizyon kanallarında fazla bahsedilmedi ancak dünya basınında da bu konu dikkat çekti. Albayrak’ın istifasının ardından ise TL’nin değer kazanması en çok dikkat çeken bir başka detaydı.

Asya borsalarının dün gece itibariyle açık olması nedeniyle TL’nin bu borsalarda hareketlendiği gözlemlendi ve istifa haberlerinden sonra Asya borsalarında TL değer kazanmaya başladı. Berat Albayrak’ın istifa haberlerinin ardından dün gece herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Resmi bir açıklama gelmemesine rağmen Asya borsalarında TL’nin değer kazanması büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

Asya borsalarında TL’nin Albayrak’ın istifa haberlerinden önce 8,50 seviyelerinde olduğu görüldü. İstifa haberlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte TL Asya borsalarında hareketlenmeye başlayarak, 8,37 seviyelerine kadar geriledi. İstifa haberlerinin yaygınlaşması ve dış basında yankı uyandırmasıyla birlikte Türk Lirası’nın %1’den fazla değer kazandığı dikkatlerden kaçmadı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler