Berat Albayrak, sanayide üretimin yeniden hızlanmaya başladığını söyledi

Hazine ve Maliyet Bakanı Berat Albayrak, sanayi üretim verilerini Twitter üzerinden değerlendirdi ve "çarklar yeniden hızlanmaya başladı." dedi.
16 Temmuz 2020 Perşembe

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde TUİK(Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan sanayi üretim verilerini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla değerlendirdi. Genel anlamda sanayi üretimi konusunda ülkemizin iyi bir durumda olduğunu ve normalleşme süreciyle birlikte üretimin tekrardan hızlanmaya, eski temposuna dönmeye başladığını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sanayi üretim verilerine dair değerlendirmelerde bulundu. Albayrak, sanayi üretiminin aylık bazda ,4 oranında artış gösterdiğini belirtti. Toplam ciroda da ,5 bir yükselmenin olduğunu belirten Albayrak, her ikisi endekste de V çıkışının olduğunu fark ettiklerini söyledi. Sanayide çarkların yeniden hızlanmaya başladığını ve eski temposunu yakalamaya başladığını belirten Albayrak, sanayi üretiminin aylık bazda Mayıs ayında ,4 oranında artış gösterdiğini belirtti.

Ticaret, inşaat ve hizmet sektörlerine de değinen Albayrak, söz konusu sektörlerin toplamında ciro endeksinin ,5 oranında artış gösterdiğini ifade etti. Böylelikle her iki sektör endeksinde de 'V' çıkışının oldupunu belirtti.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler