Bine Yakın Kart Kopyalanmış

3 dolandırıcının 800'ün üzerinde kartın bilgilerini kopyalayarak, e-alışveriş siteleri üzerinden çok fazla sayıda ürün aldıkları ortaya çıktı.
02 Eylül 2015 Çarşamba 09:22


2014 Aralık ayından bu yana 3 şahsın, e-alışveriş siteleri üzerinden maddi değeri yüksek ürünleri başkalarının kredi kartı ve banka kartı bilgileriyle aldıkları tespit edildi. Polis, şüphelilerin bulundukları adreslere baskın yaptı.

ÇOK SAYIDA KREDİ KARTI ve BANKA KARTINI KOPYALAMIŞLAR

Ö.K, Ç.P ve U.U.U isimli şahısların 2014 Aralık ayından bu yana işlemiş oldukları suç birçok vatandaşa inanılmaz mali zarar verdi. Suçluların başkalarına ait kart bilgilerini kullanarak, yurtdışında varlığını sürdüren uluslararası markaların e-alışveriş sitelerinden çok sayıda ürün aldıkları tespit edildi. Birbiriyle irtibat halinde olan suçluların adreslerine polis tarafından baskın düzenlendi. Şüphelilerin ikametleri ve işyerlerinde ele geçirilen bilgisayarlarda geniş çaplı araştırmalar yapıldı.

İncelemeler sonucunda 800'ün üzerinde kredi kartı ve banka kartı bilgilerinin kopyalandığı ortaya çıktı. Ayrıca 100'ün üzerinde vatandaşın da kimlik bilgileri kopyalanmış. Polis, mağdur olan vatandaşların zararının karşılanabilmesi için ilgili kurumlar ile temasa geçti. Yapılan ilk incelemelerde 40 bin lira dolandırıldığı ifade edilse de, soruşturmanın derinleştirilmesi ile bu rakamın artacağı belirtildi. Suçluların yakalanmamak için kullandıkları yöntem de vatandaşların kimlik bilgilerini kopyalamaktı. Farklı farklı illerde ikamet eden vatandaşların kimlik bilgilerini kullanılarak, hayali adreslere sipariş verilmiş. Zanlılar soruşturmanın ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diğer Haberler