Bireysel Kredi İle Para Biriktirmek

Bireysel olarak kullandığınız kredi ile para biriktirmek.
16 Temmuz 2015 Perşembe 11:56


Zor günleri düşünerek para biriktirmek en doğru davranış biçimlerinden biri olarak kabul edilir. Ancak günümüz şartlarında kişilerin aylık gelirlerinin bir bölümünü biriktirmek amacıyla ayırması pek mümkün olmuyor. Bu nedenle para biriktirmek için bireysel kredi kullanmak gibi alternatif bir yöntem tercih edilebiliyor. Peki, kredi çekerek para biriktirmek ekonomik açıdan karlı ve doğru bir yöntem mi?

Bu konuda ekonomi uzmanlarının iki farklı görüşü de savunduklarını söyleyebiliriz. Bazı uzmanlar kredi çekerek para biriktirmenin karlı bir yöntem olmadığını savunurken bir grup ekonomi uzmanı da bunun gayet doğru ve karlı bir yöntem olduğu görüşünü savunuyor. Aslında bireysel kredi kullanarak para biriktirmenin ekonomik bir yöntem olmadığını savunanlar belirli bir oranda faiz ödenmesi gerektiğini düşünerek bu görüşü ortaya atıyor.
Bu faiz miktarı kredinin geri ödeme tutarına yansıdığında bu görüşün doğru olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat toplu olarak bir meblağı elde etmekte zorlananlar için de bu yöntemin harika bir seçenek olduğu bir gerçektir.  Eğer siz de bu yöntemi tercih etmeyi düşünürseniz, bankaların en cazip faiz oranlarını sundukları kampanya dönemlerini beklemenizi öneririz.

Bankaların kredi kampanyaları sadece faiz oranları bakımından değil geri ödeme vade seçenekleri bakımından da tüketiciler için çok daha avantajlı olabiliyor. Para biriktirmek için kredi çekme düşüncesine sahip olanlar için en doğru dönem kredi kampanyaları dönemidir. Bankaların tüm kredi kampanyaları sitemizde bilginize sunulmaktadır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler