BİST Görevden Almalar Devam Ediyor

Borsa İstanbul'da Genel Müdür Yardımcısı Ali Çöplü, Mustafa Baltacı ve Araştırma Müdürü Orhan Erdem görevden alındı.
08 Mayıs 2014 Perşembe 09:54


BIST bu kez grafiklerle değil görevden almalarla ülke gündeminde. Borsa İstanbul'da kısa bir süre önce başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında isim değişiklikleri olmaya devam ediyor. Genel Müdür Yardımcıları Ali Çöplü ve Mustafa Baltacı ile Araştırma Müdürü Orhan Erdem'in kendilerine bağlı ana iş grubu kalmadığı için görevlerinden ayrıldıkları bildirildi.
Yeniden yapılanma süreciyle ilgili Borsa İstanbul yetkileri bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: "Bu kapsamda, bazı ana iş gruplarının birleştirilmesi söz konusu oldu. Bu birleştirme sonucunda, söz konusu ana iş gruplarını yöneten genel müdür yardımcılarının kendilerine bağlı ana iş grubu kalmadığından dolayı borsada iki genel müdür yardımcılığı pozisyonu kalktı. Yine bu çerçevede genel müdür yardımcılarımız Ali Çöplü ve Mustafa Baltacı görevlerinden ayrıldılar."

Araştırma ve İş Geliştirme Birleşti

Yine aynı organizasyonel yeniden yapılanma çerçevesinde Araştırma bölümü ile İş Geliştirme bölümünün birleştirildiğini açıklayan yetkililer, Araştırma Müdürü Orhan Erdem'in de görevinden ayrıldığını açıkladı.

Borsa İstanbul yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, bu kararların yeni olmadığı, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun 2 Mayıs 2014 tarihli toplantısı ile alındığı vurgulandı. Açıklamada, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan'ın da resmi iş görüşmelerinde bulunmak üzere Gürcistan Tiflis'te olduğu belirtildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler