Biz Bize Yeteriz Kampanyası'nın toplam tutarı dudak uçuklattı

Biz Bize Yeteriz Kampanyası sayesinde toplanan destek tutarı 2 milyar TL'yi geçmeyi başardı.
26 Mayıs 2020 Salı

Ülkemizde pandeminin etkileri en çok ekonomik anlamda hissedildi. Birçok kişinin işsiz kalmasına ve para kazanamamasına sebep olan pandemi, aynı zamanda işverenleri de mağdur etti. 30 Mart'ta ise Biz Bize Yeteriz Kampanası başlatıldı ve pandemi sürecinde toplanan destekle, ihtiyaç sahibi ailelerin toplanan yardımla bu zorlu süreci biraz daha kolay atlatabilmeleri amaçlandı.

Kampanya yoğun ilgi görürken, ünlülerden, siyasetçilerden, sporculardan ve daha birçok kesimden kampanyaya destek yağdı. Halkın da desteğini alan hem IBAN hem de SMS ile toplanan yardımların tutarı 2 milyar TL'yi aştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kampanyanın 30 Mart'tan 23 Mayıs'a kadar toplamda 2.030.280.771 TL toplanmasına vesile olduğunu duyurdu. Kampanya için atılan toplam SMS miktarının 6.405.225 olduğunu belirten Selçuk, bu yardımların halka geri ekonomik destek paketleri olarak geri döndüğünü dile getirdi.

Pandemi ile mücadele süreci içerisinde yardımların ihtiyaç sahini ailelere ulaştırıldığını ve halen daha ulaştırılmaya devam ettiğini belirten Selçuk, desteklerin daha da devam edeceğini dile getirdi. Sözlerine, kampanyaya katılan herkese teşekkür ederek devam eden bakan Selçuk, kampanyanın halen daha devam ettiğini ve katılımları beklediklerini de sözlerine ekledi.

Şuan için KORONA yazıp 8119'a SMS göndererek, kampanyaya 10 TL bağışta bulunmak mümkün.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler