Borsa Haftaya Satış Eğilimi ile Başladı

Dünya piyasaları yeni haftaya Ukrayna devlet başkanlığı ve Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ile başlarken, Borsa İstanbul da satışla başladı.
26 Mayıs 2014 Pazartesi


BIST yeni haftaya düşüşle başladı. Haftanın ilk gününde grafikler düşüş yönünü gösterirken 113 puanlık düşüş mevcut puanı 77.946’ya çekti. Açılış seansında görülen aşağı yönde seyir, piyasa açıldıktan sonra da devam etti ve en düşük 77.833 seviyesi görüldü.

Piyasada Hareketlenme Beklenmiyor

Tablo bu yönde iken tüm sektör endeksleri de haliyle güne eksiden başladı. ABD ve İngiltere piyasalarının tatil olması ve yurtiçinde önemli bir veri akışı olmaması nedeniyle bugün hareketli bir piyasa yaşanması beklenmiyor.

Uzmanlar endekste sürpriz faiz indirimiyle gelen alımların endeksi 78.000'in üstüne taşıdığını ancak Cuma günü yükselişin durduğunu belirtiyor. Bununla beraber yorgunluk belirtilerinin görüldüğü de uzmanların dikkat çekmek istediği noktalardan biri. Kar satışlarına duyarlı olunması gerektiğini belirten uzmanlar 79.000'e doğru olası bir hareketlenmenin kar satışlarını artıracağını belirtiyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler