Bu hafta dolar kazandırdı ve gram altın kaybettirdi. İşte haftalık dolar ve gram altın raporu

Dolar, geçtiğimiz haftaya göre bu hafta az da olsa kazandırdı. Gram altın ise bu hafta kazandıracak gibi görünse de ne yazık ki kaybettirdi.
06 Eylül 2020 Pazar

Dolar bir önceki haftayı son derece dalgalı geçirip, yatırımcısını az da olsa sevindirmişti. Gram altın ise bir önceki haftayı son derece dalgalı geçirip, yatırımcısını haftanın sonunda sevindirmişti. Geçtiğimiz hafta itibariyle gram altının yatırımcısını üzdüğü, doların ise sevindirdiği görüldü. Dolar haftayı kademeli bir yükselişle sonlandırırken, gram altın haftayı dalgalı geçirip, hafta sonunda grafiklerde aşağı yönde bir hareket gösterdi.

Dolar 31 Ağustos Pazartesi gününü 7.3611'lik seviye ile açtı. Bu seviyenin ardından kademeli bir yükselişe başlayan dolar, 1 Eylül Salı gününe gelindiğinde ise 7.3711 seviyesine çıktı. Salı günü yani hafta ortasına yaklaşıldığı dönemde doların böyle bir hareket yapması, yatırımcılarını sevindirirken, nitekim yatırıcımlarının sevinçleri de boşa çıkmadı.

Dolar 2 Eylül Çarşmaba günü 7.3867 seviyesine çıkış gösterdi. Hafta ortasında yükselişini biraz daha hızlandıran dolar, 3 Eylül Perşembe günü bir anda 7.4285 seviyesini gördü. Haftanın sonuna doğru yaklaşılmasına rağmen dolar yükselişini sürdürdü ve 4 Eylül Cuma günü 7.4534 seviyesine çıktı. Cumartesi günü ufak çaplı bir düşüş yaşayan dolar, Pazar günü de aynı seviyede devam etti ve haftayı 7.44 seviyesiyle kapatmış oldu. Haftanın geneline bakıldığında ise dolar kazandıran bir yatırım aracı olarak göze çarptı.

Gram altın hafta sonunda yatırımcılarını üzdü

Gram altına bakıldığında yatırımcılarının geçtiğimiz haftalarda sevindiği görülmüştü. Yatırımcılar bu nedenle bu haftadan çok umutluydu ancak gram altın bu hafta yatırımcılarını ne yazık ki üzdü.

Gram altın 31 Ağustos Pazartesi gününü 465 TL seviyesiyle açtı. Hemen ardından 1 Eylül Salı günü ise gram altının 467 TL seviyesine çıktığı görüldü. Gram altının bu haftayı son derece hareketli ve yükselişte geçireceği tahmin edilirken, 2 Eylül Çarşamba günü gram altının birden bire 462 TL seviyesine gerilediği görüldü. Bu gerileme 3 Eylül Perşembe günü de devam ederek, gram altının 461 TL'ye kadar düştüğü gözlerden kaçmadı.

Gram altın 4 Eylül Cuma günü ufak çaplı bir atağa geçti ve 462 TL seviyesine çıktı. Sonrasında ise gram altının bir atak daha gerçekleştirdiği 5 Eylül Cumartesi günü 463 TL seviyesine yükseldiği görüldü. 6 Eylül Pazar günü de aynı seviyeyle devam eden gram altın, haftanın geneline bakıldığında ufak çaplı bir düşüşle haftayı sonlandırmış oldu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler