Bugün Neler Olacak? 15.09.2015

Piyasaların durgun başladığı bir güne uyandık. Bugün için piyasalar hem yurt içinden hem de yurt dışından beklentiler içinde olacaklar.
15 Eylül 2015 Salı

Piyasaların durgun başladığı bir güne uyandık. Bugün için piyasalar hem yurt içinden hem de yurt dışından beklentiler içinde olacaklar. Seçim çalışmalarının başlamasıyla birlikte siyaset kanadından gelen açıklama ve hareketler de piyasaların dikkat edeceği hususlar arasına giriyor. Günün önemli siyasi gelişmelerinden bir tanesi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacağı basın toplantısı. Yine aynı saatlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'da iş adamlarıyla bir araya gelecek.

Ekonomi açısından baktığımızda ise bugün TÜİK ve TCMB'nin açıklayacağı rakamlar da piyasa üzerinde etkili olacak gibi duruyor. TÜİK haziran ayı iş gücü istatistiklerini açıklarken, Merkez Bankası temmuz ayına ilişkin Kısa Vadeli Dış Borç İstatistikleri'ni açıklayacak. Hazine Müsteşarlığı ise biri 5 yıllık, biri 7 yıllık iki tahvil ihalesi düzenleyecek.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler