Çin Hedef Yükseltti

Dünyanın önemli banka kuruşlarından olan Merrill Lynch Yatırım Bank Çin için yaptığı büyüme tahminini artırarak dikkatleri üzerine çekti.
08 Ekim 2013 Salı 13:40


Dünyanın önemli banka kuruşlarından olan Merrill Lynch Yatırım Bank Çin için yaptığı büyüme tahminini artırarak dikkatleri üzerine çekti. Dünyanın en büyük yer altı kaynaklarına sahip olan Çin, hazırlanan projelerin hızlandırılması sebebiyle, yılsonu büyüme rakamlarını yükselteceğe benziyor.

Yer altı kaynakları fiyatlarının yılsonuna kadar yükselecek olması Çin’de yılsonu için düşünülen rakamların üzerine çıkmasına sebep oldu. Bununla ilgili olarak başta Merrill Lynch Yatırım Bank olmak üzere birçok yatırım bankası ayrıca Dünya’da dev banka şirketleri Çin’de yaşanacak olumlu durumun piyasalara yeni bir hareketlilik kazandıracağını ifade ederek, dünya ekonomi piyasasında yeni bir gelişmesinin yaşanacağı ortaya sermektedir.
Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Çin’de böyle bir durumun yaşanması Dünya ekonomi piyasasında yüzleri güldürürken, Çin sanayi üretimlerinde stoklama yapmaya devam etmektedir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler