​Citibank Genç Beyinlerin Fikirlerini Yönetici Kadrosu ile Buluşturuyor

Miami Üniversitesi İşletme Okulunda başlatılan bir programla birlikte bu süreçte genç işletmecilerin deneyimleri yaşlı yöneticilere aktarılıyor.
08 Ekim 2013 Salı 01:50


Deneyim ve rehberlik denildiğinde hepimizin aklına, yaşanmışlıklar, kır saçlar ve uzman olunan alanda geçirilen zaman gelmekte. Citibank bu bilinen kavramı tersine çeviriyor. Miami Üniversitesi İşletme Okulunda başlatılan bir programla birlikte bu süreçte genç işletmecilerin deneyimleri yaşlı yöneticilere aktarılıyor.

Citibank tarafından başlatılmış olan ters rehberlik programı ile bankanın Latin Amerika bölge ofisinde üst düzey yönetici olarak görev yapan 15 elemanını, Miami Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisan ve lisansüstü öğrenci olan 15 kişi ile eşleştirerek dinamik bir çalışma grubu oluşturması amaçlanıyor. Sosyal medya, elektronik işlemler, dijital perakendecilik ve yeni nesil müşteri kavramlarının bankacılık sektörü açısından değerlendirilmesine fırsat yaratan bir çalışma olması hedefleniyor.
Altı ay boyunca en az haftada bir kez bir araya gelecek olan gruplar birbirlerinin deneyimlerinden ve fikirlerinden yararlanacaklar. Yeni nesil dijital bankacılık anlayışı ile bilinen standart banka işleyişini geliştirmeyi amaçlayan Citibank bu ilginç rehberlik çalışması ile tüm bankacılık sektörünün ilgisini çekiyor. Danışmanlık çalışması sonucunda, üst düzey yöneticiler analiz ve tartışma için tüm gruba yönelik projelerini sunacak.

Diğer Haberler