​Citibank Türkiye’de Büyük Oynamaya Hazırlanıyor

New York’ta Citibank CEO’su Mike Corbat’la görüşen Ali Babacan’a yöneltilen, bankanın bireysel bölümünü Türkiye’de sattığı sorusuna karşılık
08 Ekim 2013 Salı 01:56


New York’ta Citibank CEO’su Mike Corbat’la görüşen Ali Babacan’a yöneltilen, bankanın bireysel bölümünü Türkiye’de sattığı sorusuna karşılık, “Citibank’ın Başkan Yardımcısı bir süre önce beni ziyarete geldi, Türkiye’de perakende bankacılık birimini elden çıkaracaklarını bildirdi. ABD’de yaşanan krizden Citigroup ve Citibank da etkilendi. Bu nedenle ellerindeki bazı varlıkları satıp, sermayelerini güçlendirme yolunu seçtiler.” Diye yanıtladı.

“Citibank, Türkiye’de daha sonraki dönemde farklı bir formatta büyümeyi planlıyor” diyen Babacan, bir dünya devine de Türkiye’de büyük oynamanın yakışacağını söyledi. Citi Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu ise işlemin, hem çalışanlar hem de müşteriler için olabilecek en iyi sonucu temsil ettiğine inandıklarını ifade etti. Citibank tarafından gerçekleştirilen bireysel bankacılık bölümünün satışında bundan sonraki dönemde Türkiye’de sürdürülen bankacılık faaliyetlerin daha güçlü ve farklı bir yapı üzerinden devam ettirileceği öngörülmekte.

Kategori:
Etiket:
ABD

Diğer Haberler