Davutoğlu Faizsiz Kredi Müjdesi Verdi

Davutoğlu'nun esnafa faizsiz kredi müjdesi
21 Ocak 2015 Çarşamba 15:34


Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium kapsamında TESKOMB Yeni Türkiye Buluşması programı dahilinde yaptığı açıklamalar ile esnaf üzerinde uygulanan faizlerin oldukça can sıkıcı olduğu ve faizsiz kredi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

İnsanlar tarafından fazla tercih edilmeyen ve yok olmaya başlayan mesleklere ait faizsiz kredi verilebileceğini söyleyen Davutoğlu, aynı zamanda bu tür mesleklerin devamlılığını sürdürmesinin görevini üstlendiklerini ve yalnızca bu tür meslek dallarının değil aynı zamanda kültürel mirasımıza faizli kredinin kabul edilebilir olmadığını, bu tür meslekler ile ilgilenen kişilere faizsiz kredi verileceğini söyledi.

Esnaflara Faizsiz Kredi Müjdesi

Ustalık belgesi olan meslek sahiplerine 3 yıl boyunca ustalık belgesine sahip olup kendi işyerlerini de açmış kişilere faizsiz kredilerin verileceğini belirtti. 600 milyona çıkan Halk Bankası kredilerinin faizlerine bakıldığı zaman karşılama oranlarını yüz milyon daha arttırabilmek için çalışan Davutoğlu, bununla da yetinmeyerek 150 milyon olarak bu rakamı değiştirmek istediğini söyledi.
Esnaf ve sanatkar kültürünün zenginliğinin devam edebilmesi açısından ne tür tedbirler alınması gerekiyor ve imkanlar sağlanması gerekiyorsa yapmaya hazır gözüken başbakan esnafların yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler