DenizBank Konut Kredisinde İndirim

Denizbank’ın faiz oranlarında aldığı 0.03-0.04 puan aralığındaki indirim kararı ile 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı %1.01’den %0.97’ye inmiş oldu.
27 Haziran 2014 Cuma

Merkez Bankası’nın faizlere yaptığı indirimlerin hemen arkasından konut kredi faiz oranları da yeni düzenlemelere girmiş oldu. Bankalar kredi faiz oranlarını %1’in yakınlarına doğru getirmeye başladılar. Yaşanan gelişmeler doğrultusunda ise DenizBank 120 ay vadeli konut kredisinin faiz oranını tam olarak %0.97 oranlarına kadar çekmiş oldu.

Geçmiş yıllarda yapılan konut kredisi faiz oranları tam 5 kere yükselerek faiz oranlarının en fazla değişiklik ve artış gösterdiği bankalar arasında olan DenizBank, konut kredisi faiz oranlarını sırasıyla 1 ay içerisinde %1.07 oranından %1.19 oranına kadar yükselterek tepkilere yol açmıştı.

DenizBank’ın geçtiğimiz yıl uyguladığı faiz oranları ise 120 ay vadeli olarak ele alındığı zaman Şubat ayının başlarında %1.4’e inerek, devamında tekrar yükselişe geçip, Mart ayının ortalarında %1.19 oranlarına kadar yükselmişti.

120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Bankalar piyasa üzerinde yaşanan bu tür gelişmeler karşısında Mayıs ayı dahilinde indirim kararı aldığından dolayı bu kararı DenizBank’ta uygulamaya sokarak faiz oranlarını düşürmeye başlamıştı. Mayıs ayının ortalarına gelindiğinde faiz oranları yaklaşık %1.03 oranlarına kadar düşürülmüştü.

Mayıs ayının sona ermesinden bir ay sonra yeni bir indirim kampanyasının gündeme gelmesiyle birlikte Haziran ayı ortalarında faiz oranlarını tekrar %1.01 oranına çeken DenizBank, bu indirimin üzerinden iki hafta kadar kısa bir süre geçmesinin ardından faiz oranlarında yeni bir indirime gideceğini daha açıklamıştı.

DenizBank yeni aldığı karar ile 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranlarındaki indirimiyle birlikte dosya masraflarını da sabit bir şekilde tutacağını açıkladı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler