Denizbank'tan Tarıma 15 Yıl Vadeli Kredi

Denizbank'ın tarım üreticilerine verdiği 15 yıl vadeli krediyi içermektedir.
01 Agustos 2015 Cumartesi 06:35


Denizbank, tarım arazileri için 15 yıl vadeli 'Benim Bahçem Benim Tarlam' kredisi vereceğini açıkladı. Yılda bir hasat dönemi ödemeli kredi üreticilerin yüzünü güldürdü.

TARIMA 15 YIL VADELİ KREDİ

Denizbank'tan edinilen bilgilere göre çiftçilere, arazilerin bölünmemesi ve toprağın korunması amacıyla 15 yıl vadeli 'Benim Bahçem Benim Tarlam' kredisi verilecek. Konuyla alakadar Denizbank yetkilileri, ülkemizdeki tarımsal işletmelerin çoğunda arazi büyüklüklerinin küçük ölçekli, birbirinden uzak ve çok sayıda parselden oluştuğunu belirterek, arazilerin bölünmesini engellemek amacıyla kredi desteği vereceğini açıkladı.

2014 yılının Mayıs ayında yürürlüğe giren 6537 no'lu ''Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'' kapsamında miras olarak tarla kalan mirasçılara tarla bölünmeden aralarında uzlaşmaya varmaları ve son bil yılda tarım arazisi miras kalan mirasçılara, arazilerinin intikal işlemlerini yapmamaları durumunda işlemlerini tamamlamaları için 1 yıllık süre verilmişti. Denizbank, mirasa konu olan araziler ve yeterli gelirdeki tarımsal arazi devirleri için çiftçilere 15 yıla varan vadede kredi imkanı sunacak. 
Denizbank, diğer mirasçıların paylarını satın alacak aile bireyi mirasçıya veya bu amaçta kurulan aile ortaklığına kullandırmak üzere aylık yüzde 1,05'den başlayan ​faiz oranı ile kredi desteği verecek. Banka, mirasçının sahip olduğu tarla bedelini öz kaynak olarak sayacak ve yüzde 100'üne kadar kredilendirme sağlayacak.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler