TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

​Denizbank Türk ve Kazak İş Adamlarının Yanında

08 Ekim 2013 Salı

Kazakistan’ın Başkent Astana’da Kazakistan Yeni Teknolojiler Bakanlığı, Sberbank Rusya, Denizbank ve Kazak-Türk İşadamları Derneği’nin (KATİAD) işbirliği ile Kazakistan-Türkiye İş Forumu düzenlendi.

Kazakistan’ın Başkent Astana’da Kazakistan Yeni Teknolojiler Bakanlığı, Sberbank Rusya, Denizbank ve Kazak-Türk İşadamları Derneği’nin (KATİAD) işbirliği ile Kazakistan-Türkiye İş Forumu düzenlendi. Forumda, Türkiye’de faaliyet gösteren Denizbank'ı satın alarak Türk yatırımcılara da hizmet vermeye başlayan Sberbank, Kazakistan’da faaliyet gösteren Türk şirketlerine sunduğu yeni hizmetlerin tanıtımını yaptı ve bazı şirketlerle önemli anlaşmalara imza atıldı.

Forum sonunda gerçekleşen anlaşmalardan biri de eğitim binaları inşaatları ve spor kompleksi inşa etmek üzere Sembol İnşaat, Sberbank ve Denizbank arasında yapıldı. Anlaşma Sembol İnşaat Astana Müdürü Nihat Sarıcan, Denizbank CEO’su ve Başkanı Hakan Ateş, Sberbank CEO’su Aleksandr Kamalov ve Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı Sergey Gorkov tarafından imzalandı.

Kazakistan Yeni Teknolojiler Bakanlığı, Sberbank Rusya, Denizbank ve Kazak-Türk İşadamları Derneği’nin (KATİAD) işbirliği ile düzenlenen Kazakistan-Türkiye İş Forumunda Kazakistan’da önemli yatırımları bulunan Sembol İnşaat, Galaksi, Rompetrol, Turkuaz,  Coca Cola gibi şirketlerin temsilcileri ile birlikte birçok işadamı da yer aldı.

Kategori :

Güncel

Etiketler :

Kazakistan Rusya Sberbank


Diğer Haberler