Denizbank Vergi Cezalarında Uzlaşma Sağladı

Denizbank, 2008-2009-2010 yıllarına ilişkin yapılan vergi incelemeleri sonucunda verilen vergi cezalarına yönelik olarak Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı Uzlaşma Komisyonu ile uzlaştı.
07 Mart 2014 Cuma 13:06


Denizbank’ın geçtiğimiz yıllar ile alakalı olarak yapmış olduğu incelemeler sonucunda toplam 8 milyon 755 bin 457 TL vergi cezası ortaya çıkmasından dolayı Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı Uzlaşma Komisyonu ile gerçekleştirdikleri görüşme kapsamında, toplam tutarların 2 milyon 460 bin 283 TL olarak ödenmesi durumunda karşılıklı anlaşmanın sağlandığını belirtti.

Denizbank Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yayınlanan yazılı açıklamaya göre, vergi cezaları konusunda varılan bu uzlaşmanın detayları aktarıldı. Geçmiş yıllara ilişkin yapılan vergi incelemelerinin sonucunda hazırlanan raporlar Denizbank’tan gecikme cezası alınmadan toplamda 8 milyon 755 bin 457 TL vergi cezası olarak talep edildi.

Hukuki Süreç Tamamen Sona Erdi

Yapılan yazılı açıklamada ayrıca raporlar ile ilgili uzlaşmanın ve yasal hakların banka tarafından kullanılacağı da belirtiliyor.
Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı Uzlaşma Komisyonu ile ortaklaşa varılan bu uzlaşma konusunda 2 milyon 460 bin 283 TL ödemenin sonucunda Denizbank, mevzu bahis ihtilaf ile alakalı hukuki süreçlerin tamamen sona erdiğinin altını çizmiş oldu.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler