Dolar ve gram altında son durum ne? 1 haftalık seyirleri

Dolar ve gram altın son dönemlerde ciddi bir yükseliş gösterdiler ancak geçtiğimiz hafta yatırımcılarını şaşırtarak durgun bir grafik çizdiler
28 Eylül 2020 Pazartesi

Dolar ve gram altın geçtiğimiz haftalarda en çok kazandıran yatırım araçları olarak dikkat çekmişti. Özellikle doların kademe kademe ancak istikrarlı bir yükseliş gösterdiğ biliniyordu. Gram altın her ne kadar istikrarlı olmasa da genel bir yükseliş içerisindeydi. Geçtiğimiz hafta ise dolar ve gram altın biraz durgun bir grafik çizdi ve yatırımcılarını bir miktar hayal kırıklığına uğrattı.

Dolar 21 Eylül Pazartesi gününü 7.6297 seviyesiyle açtı ve bir önceki haftaya göre seviyesini az da olsa yükseltti. 22 Eylül Salı gününe gelindiğinde ise ufak çaplı bir yükseliş gösteren dolar, 7.6602 seviyesine çıktı. Böylelikle dolar yatırımcıları bu hafta için hafta ortasında umutlanmış oldu. 23 Eylül Çarşamba gününde ise doların yükselişine devam ettiği görüldü ve seviyesi 7.6901'e çıktı. Doların bu hafta 7.80 seviyelerini zorlayacağı tahmin ediliyordu ki 24 Eylül Perşembe günü ile birlikte bir anda düşüş yaşayan dolar 7.6325 seviyesine geriledi.

Hafta bitmeden bir atak yapma peşinde olan dolar, 25 Eylül Cuma günü 7.66 seviyesine çıktı. Hafta bitene kadar 7.66 seviyesini koruyan dolar, yeni haftayı yani 28 Eylül Pazartesi gününü ciddi bir yükselişle açtı. Şuan için dolar tam olarak 7.79 seviyesinde görülürken, bu hafta 7,80 seviyesini kesin olarak zorlayacağı izlenimi dikkatlerden kaçmadı.

Gram altın bu aralar yerini sevdi

Gram altın son dönemlerin en popüler yatırım araçlarından biri olarak bilinirken, geçtiğimiz hafta durgun ve hatta neredeyse düşüşe yakın bir grafik çizdi. Genel anlamda dalgalı olduğu yorumu çok rahat yapılabilirken, 21 Eylül Pazartesi gününü 469 TL ile açtı. 22 Eylül Salı günü ise gram altının ufak bir düşüş yaşayarak 468 TL seviyesine gerilediği görüldü. 23 Eylül Çarşamba günü gram altın birden bire sert bir düşüşle güne başladı ve 461 TL'ye kadar düştü.

Gram altın yatırımcıları 461 TL seviyesini taban olarak gördüler ve gram altının daha düşmeyeceğini düşündüler ancak gram altın şaşırtmaya devam etti ve 24 Eylül Perşembe günü 457 TL seviyesine kadar geriledi. 25 Eylül Cuma günü son bir atak yapan gram altın 458 TL seviyesine çıktı ve hafta sonuna kadar bu seviyede devam etti. 28 Eylül Pazartesi günü yeni haftayı ise 466 TL seviyesiyle açan gram altının hafta içinde 480 TL seviyelerini zorlaması bekleniyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler