Dolar ve gram altında son durum ne? Dolar ve gram altının haftalık seyri

Dolar geçen hafta son derece dalgalı bir grafik çizerken, yatırımcılarını üzdü. Gram altında ise durum dalgalı geçse de yatırımcısını hafta sonu itibariyle sevindirdi.
31 Agustos 2020 Pazartesi


Dolar geçtiğimiz hafta dalgalı bir grafik çizdi. Hafta sonu itibariyle seviye itibariyle yatırımcılarını üzse de hafta içinde sevindirdiği noktalar da oldu. Doların 24 Ağustos Pazartesi gününe 7.3765 seviyesiyle başladığı görüldü. Bir önceki gün yani 23 Ağustos Pazar gününe göre haftaya iyi bir başlangıç yaptığı görülürken, Salı günü de bu başlangıcın devamını getirdi.

Dolar 25 Ağustos Salı günü 7.4007 seviyesiyle haftaya devam ederken, bu haftanın biraz yükselişle devam edeceği yorumları yapıldı. 26 Ağustos Çarşamba günü dolar, aslında haftanın pek yükselişle geçmeyeceğinin ilk sinyallerini verdi ve 7.3830 seviyesine geriledi. 27 Ağustos Perşembe günü 7.3794 seviyesine biraz daha gerileme yapan dolar, 28 Ağustos Cuma günü 7.3431 seviyesine ciddi bir şekilde geriledi.

Doların hafta sonu da 7.3431 seviyelerinde kalması beklenirken ufak çaplı bir gerileme yaşandı. Dolar 29 ve 30 Ağustos Cumartesi-Pazar günlerini 7.3369 seviyesine düşerek tamamladı ve haftayı genel anlamda düşüşle kapatmış oldu.

Gram altın haftayı dalgalı geçirdi ancak hafta başına göre kazandırdı

Gram altının son dönemlerde en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olduğu görüldü. Gram altının yükselişe geçmesiyle birlikte gram altına olan yatırım daha da artmıştı. Bu durum gram altının geçici süreliğine ciddi yükselişe geçmesine neden olsa da tekrar normal seviyesine geri döndü. Gram altın 24 Ağustos Pazartesi gününü 457 TL seviyesiyle açtı. Bir önceki haftaya göre iyi bir başlangıç yapan gram altın, 457 TL'lik seviyesiyle yatırımcısını hafta başında sevindirdi.

Gram altının 25 Ağustos Salı günü ise ufak bir yükselişle haftaya devam ettiği görüldü ve 458 TL'ye yükseldi. 26 Ağustos Çarşamba gününe gelindiğinde ise gram altının çok ciddi bir sıçrama gerçekleştirdiği görüldü. Gram altın 26 Ağustos Çarşamba günü birden bire 462 TL seviyesine çıktı. 27 Ağustos Perşembe günü birden bire ciddi bir düşüş yaşayan gram altın, 455 TL seviyesine geriledi. Bu durum yatırımcılarını biraz endişelendirse de bir sonraki gün umut tazeledi.

Gram altının 28 Ağustos Cuma günü birden bire 463 TL seviyesine çıktığı görüldü. Böylelikle Perşembe günü endişelenen gram altın yatırımcıları, gram altına olan güvenlerini Cuma günü tekrar sağlamlaştırdı. 29 Ağustos Cumartesi ve 30 Ağustos Pazar günlerini ufak bir düşüşle, 462 TL seviyesine tamamlayan gram altın, 31 Ağustos Pazartesi günü itibariyle haftayı 464 TL seviyesiyle, yani yükselişle açmış oldu.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler