Dolar ve gram altında son durum ne? Geçtiğimiz hafta neler yaşandı?

Dolar geçtiğimiz hafta kendi seviyesini başarılı bir şekilde korudu. Gram altında ise istikrarlı ancak yavaş bir ilerleyiş görüldü.
26 Ekim 2020 Pazartesi

Dolar son dönemlerin en hareketli günlerini geçirirken, geçtiğimiz hafta ise sadece seviyesini korumakla yetindi. Dolar yatırımcıları pek sevinmediler ancak Salı günü hariç genel anlamda doların seviyesinden memnundular. Dolar 19 Ekim Pazartesi gününü 7.8953 seviyesiyle açarken, bir önceki haftaya göre ufak çaplı bir düşüşle haftaya başladı. Salı günü ise önceki haftadan gelen düşüş devam etti ve yatırımcılarını fazlasıyla endişelendirdi. 20 Ekim Salı günü 7.8743 seviyesiyle günü kapatan dolar, düşüş trendini bir sonraki güne de taşıdı.

Dolar 21 Ekim Çarşamba günü 7.7984 seviyesiyle günü kapattı  ve bu haftanın en düşük seviyesini görmüş oldu. Hafta ortalarında dolara olan yatırım artarken, halihazırda bulunan dolar yatırımcıları ise ciddi endişeler yaşadılar. 22 Ekim Perşembe gününe gelindiğinde ise doların beklenen yükseliş hareketi başladı birden bire 7.9394 seviyesine çıktı. Yatırımcıların beklediği yükseliş başlarken, sabırlı olan yatırımcılar sevindiler. 23 Ekim Cuma günü ise doların 7.9599 seviyesi ile günü kapattığı görüldü ve yatırımcıları hafta biterken tekrar umutlandılar. Doların 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günü ise 7.9695 seviyesiyle haftayı noktaladığı görüldü. Böylelikle genel anlamda kendi seviyesini korumuş oldu ve hatta haftanın geneline bakıldığında seviyesini bir miktar arttırmış oldu.

 

Gram altın yatırımcıların yüzünü bu hafta güldürdü

Son dönemlerin en popüler yatırım araçları arasında yer alan gram altın son dönemlerde yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam etti. Geçtiğimiz hafta da gram altının yatırımcılarını sevindirdiği görüldü. Haftayı, yani 19 Ekim Pazartesi gününü 482 TL seviyesiyle açan gram altın, bir önceki haftadan gelen düşüş trendini korumaya devam etti. 20 Ekim Salı günü ise gram altının yine 482 TL seviyesinde ilerlediği görüldü. 21 Ekim Çarşamba gününe gelindiğinde ise artık gram altının hafta içinde beklenen yükseliş hareketi başladı ve günü 483 TL seviyesiyle sonlandırdı.

Gram altın hafta içi yükselişini sürdürdü ve 22 Ekim Perşembe günü birden bire 485 TL seviyesine çıktı. 23 Ekim Cuma günü 487 TL seviyesine kadar yükselene gram altın, haftanın sonuna doğru da bu seviyesini korudu. 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günlerine bakıldığında gram altının 487 TL ile günü sonlandırdığı ve haftayı bu seviyeyle kapattığı görüldü. Gram altın 26 Ekim Pazartesi, yani yeni haftayı da yine 487 TL seviyesiyle karşıladı. 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler