Dolar ve gram altının haftalık seyri

Dolar geçtiğimiz haftayı sabit bir şekilde geçirirken, gram altının ise dalgalı bir grafiğinin olması dikkatleri çekti.
06 Temmuz 2020 Pazartesi

Bir önceki hafta dolar, son derece dalgalı seyrettiği için yatırımcılarını son derece endişelendirmişti. Bu hafta ise daha durağan bir tablo çizen dolar, ne kazandırdı ne de kaybettirdi. Gram altın ise önceki haftalarda sürekli olarak yukarı doğru grafik çizmişti. Bu hafta ise gram altının grafiği biraz huzursuz etti. Dalgalı bir grafikle haftayı sürdüren gram altın, buna rağmen haftayı ufak bir yükselişle kapattı.

Dolar 29 Haziran Pazartesi gününe 6.8561'le başladı. 30 Haziran Salı günü işler pek değişmedi ve 6.8560'la günü tamamladı. 1 Temmuz Çarşamba gününe gelindiğinde ise ufak bir düşüş yaşandı. 6.8515'e gerileyen dolar, 2 Temmuz Perşembe gününe gelindiğinde ise tekrar tırmanmaya başlayarak, 6.8528'e yükseldi. Ardından doların 3 Temmuz Cuma günü bir anda yukarı tırmandığı görüldü ve 6.8675'le günü kapattığı görüldü. 4 Temmuz Cumartesi günü 6.8651'e çok ufak gerileyen dolar, 5 Temmuz Pazar günü de aynı seviyede kaldı.

Gram altın haftayı dalgalı geçirdi ancak buna rağmen yükselişle kapattı

Gram altının önceki haftaları hep yükselişle kapattığı ve yatırımcısını mutlu ettiği görülmüştü. Bu hafta ise gram altın, doların önceki haftalardaki performansına özendi. Haftayı dalgalı bir şekilde geçiren gram altın, 29 Haziran Pazartesi gününe 390  TL ile giriş yaptı. 30 Haziran Salı günü bir anda fırlama yapan gram altın, 392 TL'ye yükseldi. 1 Temmuz Çarşamba günü ise gram altın sert bir düşüş yaşayarak, 389 TL'ye kadar geriledi.

Haftayı dalgalı geçireceğini henüz haftanın ilk 3 gününden belli eden gram altın, 2 Temmuz Perşembe günü ise 391 TL'ye kadar çıktı. 3 Temmuz Cuma günü 392 TL'ye yaklaşan gram altın, 4 ve 5 Temmuz'da, yani hafta sonu seviyesini koruyarak 391 TL seviyelerinde kaldı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler